jamejamonline
لرستان کد خبر: ۱۳۱۵۹۹۲   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۶

مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار سیم کارت‌ تلفن همراه در لرستان وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین لرستان: نبی‌الله شمسی فر تصریح کرد:  یک میلیون و ۳۰۰ هزار سیم کارت فعال و ضریب نفوذ استفاده از سیم‌کارت در استان ۱۲۰ درصد است.

وی ادامه داد: نسل های دوم تا چهارم اپراتور همراه اول در بیش از ۹۸ درصد استان پوشش دارد و مقدمات ورود پوشش شبکه نسل پنج نیز به لرستان فراهم شده است.

مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: چهار هزار و ۴۰۶ کیلومتر شبکه فیبر نوری در روستاها، مناطق بین شهری و شهرهای این استان وجود دارد.

شمسی فر ادامه داد: ۲هزار و ۷۶۷ کیلومتر طول شبکه فیبر نوری روستاها، ۸۴۵ کیلومتر فیبر نوری بین شهری و ۷۹۴ کیلومتر فیبر نوری درون شهرهای لرستان است.

وی افزود: شبکه فیبر نوری استان دارای مشکلاتی است و در شهرستان کوهدشت، دوره چگنی، رومشکان و پلدختر فاقد این شبکه هستیم.

شمسی فر تصریح کرد: رفع مشکلات در توان مخابرات استان نیست و ۹۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری نیاز است تا به درجه مطلوبی برسیم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان عنوان کرد: ۱۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در محور نورآباد-هفت‌چشمه و ۱۱۵ کیلومتر شبکه دیگر در محور خرم آباد- دهلیج - پلدختر در دست احداث است.

وی ادامه داد: ضریب نفوذ اینترنت تمامی اپراتورها از سوی سازمان تنظیم مقررات تعیین می‌شود.

شمسی فر بیان کرد: این شاخص اکنون در لرستان بیش از ۹۰ درصد گزارش شده است.

مدیر مخابرات منطقه لرستان اظهار کرد: ۶۲۰ هزار خط تلفن ثابت در استان وجود دارد که ۳۶۰ هزار خط آن فعال است و همچنین ضریب نفوذ خط تلفن ثابت در لرستان ۲۷.۷ و در کشور ۳۷ درصد است.

شمسی فر ادامه داد: ۱۱۲ هزار پورت منصوبه اینترنت پرسرعت در لرستان وجود دارد که علاوه بر شهرها و شهرستان های لرستان، در ۱۸۲ روستا ارائه خدمت می شود همچنین ۶۰۰ روستا به صورت اقماری در حال استفاده از خدمات مخابراتی هستند.

وی بیان کرد: نسل جدید سرویس باند پهن اینترنت نیز سال گذشته در شهرستان‌های بروجرد و بخش‌هایی از پلدختر فعال شد، پس از آن نیز واگذاری با حجم کم در بخش هایی از لرستان صورت گرفت و امثال توسعه می‌یابد.

شمسی فر عنوان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون سختی‌هایی را متحمل شدیم و میزان مصرف پهنای باند به شدت افزایش یافت اما همکاران بی‌وقفه اقدامات خوبی را انجام دادند.

وی ادامه داد: در مدت یاد شده مصرف اینترنت در لرستان از هشت گیگ به ۲۰ گیگ افزایش یافت که این میزان مصرف نیاز به شبکه باند قوی تری دارد و در این راستا باید مشکلات شبکه فیبر نوری برطرف شود.
 
 
 
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: