jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۹۶۹   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۱

در نشست ستاد استانی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی مطرح شد؛

مردم گزارش تخلفات انتخاباتی را در سجام اعلام کنند

چهارمین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری کل استان بوشهر و با حضور همه دستگاه های عضو برگزار شد...

 

 

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر؛ الماس گشتاسبی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات و حضور مردم گفت: مشارکت بالا و حداکثری بسیار مهم و حیاتی است و این مسئله یکی از اهداف اصلی برگزاری انتخابات است که باید تمام تلاش خود را در راستای این مهم به کار بببندیم.
الماس گشتاسبی افزود: رعایت عدالت در توزیع فرصت ها مسئله مهم دیگری است که تمامی مسئولین درگیر انتخابات باید مدنظر قرار داده و از جانبداری پرهیز نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، بر عدم تبلیغات خارج از زمان مقرر و قانونی تأکید کرد و ادامه داد: اجرای قانون و قانون مداری از اوجب واجبات است و باید توسط کاندیداها و رؤسای ستادها و سایر عوامل سرلوحه تمامی امور قرار داده شود.
وی به راه اندازی و فعالیت سامانه سجام(سامانه جامع اطلاعات مردمی) توسط قوه قضائیه برای گزارش دهی انواع تخلفات، جرایم، کمبود ها و کاستی ها موجود در سطح شهرها خبر داد و افزود: آحاد جامعه می توانند با ثبت نام در این سامانه و بهره گیری از ظرفیت این سامانه، تخلفات و جرایم انتخاباتی را گزارش نموده تا در سریعترین زمان ممکن مشکل مورد نظر مرتفع یا برخورد قانونی با متخلفان صورت داده شود.
دبیر ستاد ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی به رصد سازمان بازرسی استان اشاره نمود و گفت : بازرسی استان نظارت کافی و دقیق بویژه در این یکماه بر ادارات دولتی و مدیران این دستگاه ها داشته باشند تا از امکانات دولتی در راستای حمایت و یا تخریب کاندیدای خاصی استفاده نشود.
گشتاسبی در پایان بر لزوم اشراف کامل و کافی بر موضوع انتخابات و همچنین قوانین موضوعه تأکید نمود و بر کنترل و رصد دقیق فضای مجازی در ایام تبلیغات انتخاباتی تأکید نمود.

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
گردشگری عشایری در استان تقویت می‌شود

گردشگری عشایری در استان تقویت می‌شود

دوره‌های آموزشی لازم برای رفع مشکلات اقتصادی، توانمندسازی خانواده‌های عشایر، معرفی تولیدات صنایع‌دستی و محصولات غذایی آنها برگزار خواهد شد تا مهارت‌های موجود در این زمینه تقویت شود و به جذب گردشگر در این حوزه کمک کند

کارنامه مطلوب مدیریت شهری و روستایی

کارنامه مطلوب مدیریت شهری و روستایی

اکنون که در آستانه شروع فعالیت دوره ششم شوراهای اسلامی با حضور شهرداران جدید قرار داریم، امیدوارم شوراها و شهرداران با برنامه ریزی متناسب با شاخص‌های مرتبط با هر منطقه بتوانند یک دوره چهارساله موفق را رقم بزنند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر