jamejamonline
بوشهر کد خبر: ۱۳۱۵۹۶۹   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۱

در نشست ستاد استانی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی مطرح شد؛

مردم گزارش تخلفات انتخاباتی را در سجام اعلام کنند

چهارمین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری کل استان بوشهر و با حضور همه دستگاه های عضو برگزار شد...

 

 

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر؛ الماس گشتاسبی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات و حضور مردم گفت: مشارکت بالا و حداکثری بسیار مهم و حیاتی است و این مسئله یکی از اهداف اصلی برگزاری انتخابات است که باید تمام تلاش خود را در راستای این مهم به کار بببندیم.
الماس گشتاسبی افزود: رعایت عدالت در توزیع فرصت ها مسئله مهم دیگری است که تمامی مسئولین درگیر انتخابات باید مدنظر قرار داده و از جانبداری پرهیز نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، بر عدم تبلیغات خارج از زمان مقرر و قانونی تأکید کرد و ادامه داد: اجرای قانون و قانون مداری از اوجب واجبات است و باید توسط کاندیداها و رؤسای ستادها و سایر عوامل سرلوحه تمامی امور قرار داده شود.
وی به راه اندازی و فعالیت سامانه سجام(سامانه جامع اطلاعات مردمی) توسط قوه قضائیه برای گزارش دهی انواع تخلفات، جرایم، کمبود ها و کاستی ها موجود در سطح شهرها خبر داد و افزود: آحاد جامعه می توانند با ثبت نام در این سامانه و بهره گیری از ظرفیت این سامانه، تخلفات و جرایم انتخاباتی را گزارش نموده تا در سریعترین زمان ممکن مشکل مورد نظر مرتفع یا برخورد قانونی با متخلفان صورت داده شود.
دبیر ستاد ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی به رصد سازمان بازرسی استان اشاره نمود و گفت : بازرسی استان نظارت کافی و دقیق بویژه در این یکماه بر ادارات دولتی و مدیران این دستگاه ها داشته باشند تا از امکانات دولتی در راستای حمایت و یا تخریب کاندیدای خاصی استفاده نشود.
گشتاسبی در پایان بر لزوم اشراف کامل و کافی بر موضوع انتخابات و همچنین قوانین موضوعه تأکید نمود و بر کنترل و رصد دقیق فضای مجازی در ایام تبلیغات انتخاباتی تأکید نمود.

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
مهارت‌هاي دانشجويان با شركت در دوره‌هاي فني و حرفه‌اي ارتقا مي‌يابد

مهارت‌هاي دانشجويان با شركت در دوره‌هاي فني و حرفه‌اي ارتقا مي‌يابد

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي ديلم گفت: به منظور آماده سازي و تسهيل در ورود جوانان به بازار كار و تصدي مشاغل و كارآفريني ضروري است دانشجويان از بدو ورود به دانشگاه بر اساس رشته هاي تحصيلي، دوره هاي مهارتي را در مراكز آموزش فني و حرفه‌اي و يا كارگاه‌هاي جوار دانشگاهي فراگيرند...

طرح توانمندسازي مهارتي عشاير با همکاری بسیج توسعه می یابد

طرح توانمندسازي مهارتي عشاير با همکاری بسیج توسعه می یابد

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف ارتقاي سطح فرهنگ مهارتي، توليدي، خدمات رساني به خانوارهاي عشايري در زمينه اشتغال پایدار هکاری آموزش فنی و حرفه ای و بیسج عشایر استان بوشهر توسعه می یابد...