jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۹۳۲   ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۰۷

استاندارتهران با بیان اینکه مردم به دنبال واکسن تقلبی نباشند، گفت:‌ برخی صحبت ها در مورد وجود واکسن در ناصرخسرو و خارج شبکه بهداشت و درمان به لحاظ علمی و تخصصی، صحیح نیست چراکه ورود واکسن به کشور و نگهداری آن، شرایط استانداردی را می طلبد.

به گزارش جام جم آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهارداشت: مردم به دنبال واکسن تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه های علوم پزشکی نباشند چرا که هم مال و هم سلامت آنها را به خطر می اندازد.

استاندار تهران به مردم اطمینان داد: کمبودی برای تزریق واکسن وجود ندارد و به زودی واکسن داخلی نیز توزیع می شود.

وی ادامه داد: ۶۰۲ هزار دُز واکسن در اختیار استان تهران قرار گرفته است که از این رقم ۷۲.۵ درصد تا کنون تزریق شده است.

به گفته بندپی، ارزیابی و رصدها در استان تهران نشان می دهد که ۷۴ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند که این میزان رعایت مسایل بهداشتی در حمل و نقل عمومی که یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر جابجا می کند جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت:‌ روند واکسیناسیون در تهران خوب بوده بطوریکه از ۶۰۲ هزار دز واکسنی که در اختیار استان تهران قرار گرفته، ۴۳۷ هزار دز تزریق شده است که البته مطالبه ما از وزارت بهداشت این است که به نسبت جمعیت، تخصیص واکسن انجام شود.

بندپی خاطرنشان کرد:‌ هم اکنون میزان رعایت فاصله اجتماعی در تهران به ۷۳ درصد رسیده است که این رقم نشان می دهد مردم و اصناف همکاری خوبی با مسئولان در این حوزه داشته اند.

وی همچنین با بیان اینکه بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا در ماه های گذشته در سراسر استان تهران از انجام درمان های غیرضرور منع شدند که به تبع آن درآمد آنها کم شده است، خاطرنشان کرد: از این رو مقرر شد سازمان های بیمه در جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا استان تهران گزارشی از پرداخت های خود به دانشگاه های علوم پزشکی را ارائه کنند تا بتوانیم از این طریق بخشی از کاهش درآمد بیمارستان ها را جبران کنیم.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش