سخنگوی «حماس» با بیان اینکه مقاومت تاکنون تنها از بخشی از قدرت خود در نبرد «شمشیر قدس» استفاده کرده است، گفت: بیش از ۶ میلیون شهرک‌نشین از ترس موشک‌های مقاومت به پناهگاه‌ها فرار کرده‌اند.
کد خبر: ۱۳۱۵۷۵۵

به گزارش جام جم آنلاین، حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی در نوار غزه برای هفتمین روز متوالی همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در نقطه مقابل، گروه‌های مقاومت فلسطین نیز عملیات «شمشیر قدس» را در دفاع از قدس شریف و مسجدالاقصی با قدرت ادامه می‌دهند و میانجی‌گری های طرف‌های مختلف برای توقف این عملیات هم کارساز نبوده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیراً در یک سخنرانی تلویزیونی بار دیگر انگشت اتهام را به سوی جنبش مقاومت اسلامی حماس گرفته و مدعی شد که جنبش حماس مقصر اصلی درگیری کنونی است»! این ادعای رژیم صهیونیستی در حالی است که در جریان تجاوزات چند روز گذشته صهیونیست‌ها به نوار غزه بیش از ۱۸۰ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از هزار تَن دیگر به شدت زخمی شدند.

گروه‌ های مقاومت فلسطین اعلام کرده‌اند که دشمن صهیونیستی باید به شروط آنها جامه عمل بپوشاند. یکی از این شروط، لزوم عقب نشینی صهیونیست‌ ها از تصمیم خود علیه ساکنان منطقه شیخ جراح است؛ منطقه‌ای که صهیونیست‌ها قصد دارند آن را به شهرک‌نشینان واگذار کنند.

در همین ارتباط، «مهر» گفتگویی را با «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» ترتیب داده است که آن را در ادامه می‌خوانید:

گروه‌های مقاومت در نوار غزه در حمایت از قدس اشغالی و نیز حمایت از مقدسات فلسطینیان و به ویژه مسجدالاقصی وارد نبرد «شمشیر قدس» شدند. ارزیابی شما از این نبرد چیست و تاکنون چه دستاوردهایی را محقق ساخته است؟

عملیات «شمشیر قدس» علیه رژیم صهیونیستی تاکنون دستاوردهای متعددی را خلق کرده است. یکی از مهمترین پیام‌هایی که این عملیات به دشمن صهیونیستی مخابره کرد، این بود که تمامی اراضی فلسطین در حمایت از قدس شریف آماده هستند و نمی‌توان در اراضی اشغالی تقسیم بندی جغرافیایی ایجاد کرد. امروز تمام ملت فلسطین در حمایت از قدس وارد نبرد با صهیونیست‌ها شده‌اند.

پیام ما به دشمن صهیونیستی این است که تا زمان عدم توقف تجاوزات گستاخانه به مسجدالاقصی، حملات موشکی مقاومت نیز متوقف نمی‌شوند. از جمله دستاوردهایی که مقاومت در جریان نبرد با صهیونیست‌ها محقق کرد، این است که توانست با قدرت موشکی خود معادله جدیدی را به این رژیم تحمیل کند.

مقاومت فلسطین طی روزهای گذشته از موشک‌های زیادی رونمایی کرده است. شلیک موشک‌های جدید و پیشرفته به سمت مواضع رژیم صهیونیستی حامل چه پیام یا پیام‌هایی برای این رژیم بوده است؟

پیام مهمی که مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی ارسال کرد، این بود که هرچقدر هم این رژیم اقدامات خصمانه و قلدرمآبانه خود علیه فلسطینیان را تشدید کند، مقاومت نیز از قدرت بیشتری برای مقابله با آن برخوردار خواهد بود.

مقاومت از تمام توان خود برای رویارویی با صهیونیست‌ها بهره برداری می‌کند. باید بگویم که گروه‌های مقاومت فلسطین تاکنون از تمامِ قدرت خود در عرصه نظامی و میدانی استفاده نکرده‌اند. بنابراین، آنچه که صهیونیست‌ها تاکنون دیده‌اند، تنها بخشی از قدرت مقاومت است.

مقاومت قادر است هیبت رژیم صهیونیستی را درهم بشکند؛ کما اینکه تاکنون نیز چنین کاری را انجام داده است. قدرت مقاومت بسیار فراتر از سطح کنونی است و صهیونیست‌ها باید به خوبی به این مسأله واقف باشند. امروز ما شاهد آن هستیم که تمامی فرودگاه‌ها و مؤسسات حیاتی رژیم صهیونیستی به دلیل حملات موشکی مقاومت تعطیل شده‌اند. بیش از ۶ میلیون شهرک نشین در پناهگاه‌ها به سر می‌برند و این تنها بخشی از قدرت مقاومت است.

همانطور که می‌دانید سران عرب تاکنون مواضع سرسختانه‌ای در برابر رژیم صهیونیستی اتخاذ نکرده‌اند. ارزیابی شما از این مسأله چیست؟

واقعیت این است که مواضع سران کشورهای عربی در قبال تحولات قدس اشغالی و حملات رژیم صهیونیستی مطلوب نیست. آنچه که سران کشورهای عربی باید انجام دهند، حمایت فراگیر از فلسطین و مقاومت است. سران کشورهای عربی در وهله اول باید تمامی توافقنامه‌های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را لغو کنند.

رژیم صهیونیستی تاکنون متحمل ضربات مهلکی از سوی گروه‌های مقاومت در فلسطین شده است. بنابراین، این رژیم نمی‌تواند با توافقنامه‌های عادی سازی روابط با کشورهای عربی برای خود مشروعیت کسب کند. به هر حال، آنچه که کشورهای عربی در حال حاضر باید انجام دهند، توقف روابط خود با رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت است.

صهیونیست‌ها از انتشار آمار و ارقام مربوط به خسارت‌های انسانی و مادی خود در نبرد شمشیر قدس امتناع می‌کنند. این در حالی است که بر اساس بخشی از اخبار منتشر شده آنها متحمل خسارت‌های زیادی شده‌اند. این مسأله را چطور می‌بینید؟

گروه‌های مقاومت فلسطین در نبرد شمشیر قدس درسی را به دشمن صهیونیستی دادند که این رژیم آن را هرگز فراموش نخواهد کرد. مقاومت فلسطین با هدف قرار دادن عمق امنیتی رژیم صهیونیستی در تل‌آویو درسی به آن داد که هیچگاه فراموش نکند. گروه‌های مقاومت فلسطین تأسیسات شیمیایی و فرودگاه‌های رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند. نبرد کنونی نشان داد که صهیونیست‌ها از مقابله با حملات فلسطینیان عاجز هستند و سرگردان شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها