jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۰۱۴   ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۴

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

چه سریال موفق و چه برنامه موفق حتی اگر بناست ادامه پیدا کند بهتر است چند ماه و حتی چند سال بین فصول آن وقفه بیفتد و سپس با داشتن متن مناسب و داستان‌های جدید کار را کلید زد.

این‌که یک برنامه سابقا موفق را آنقدر ادامه می‌دهند که قسمت‌های آخرش در حد یکی دو صفحه از مجلات زرد می‌شود واقعا در استانداردهای تولیدمحتوا نیست.

چه سریال تولید می‌کنیم و چه برنامه گفت گومحور و چه مسابقات رقابتی، حواسمان به این باشد که هر روز به سمت نوآوری حرکت کنیم یعنی به خیال این نباشیم که چون فصل قبل، خوب بوده و بیننده داشته حالا می‌توان فصل جدیدش را هم ساخت.

دیگر دوره تک‌ محوری رسانه‌‌‌ای تمام شده و اگر بیننده را درست جذب نکنیم قید برنامه را می‌زند و به سمت و سوی دیگر می‌رود.

قدیم‌ترها جز ویدئو و تلویزیون چیزی نبود ولی حالا همین گوشی‌های تلفن همراه پر است از انواع و اقسام محصولات سمعی-بصری.

خوش‌خیالی است اگر فکر کنیم مثل سه یا چهار دهه قبل هر سریال یا برنامه‌ای از تلویزیون پخش شود، مخاطب کافی دارد. الان دیگر مخاطب یک قسمت یا بخشی از قسمت را می‌بیند و اگر نظرش جلب نشد ادامه نمی‌دهد.

برنامه‌ های غنی بسازیم و عجله هم نداشته باشیم برای تولید تا بیننده پای تلویزیون بنشیند. اگر بیننده را با یک برنامه خاص جلب کنیم حسن اعتمادی شکل می‌گیرد که کلی ارزش دارد و در سایه همین حسن اعتماد است که می‌شود رسانه را واقعا ملی نگه‌داشت.

تینو صالحی - بازیگر / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شعر در خانه ملت

شعر در خانه ملت

امروز سالگرد شهادت سید حسن مدرس نماینده شجاع مجلس به دست عوامل رضاخان و روز مجلس است. در دوره‌های مختلف مجلس چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شعر در صحن علنی خانه ملت همواره حضور پررنگی داشته است.

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها