jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۴۷۲۰   ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۸:۴۲

علی پروین در جمع پیشکسوتان پرسپولیس از خاطرات بازی معروف پرسپولیس و استقلال گفت

می توانستیم به استقلال 10 گل بزنیم ! / بعد از بازی پشیمان شدیم

 علی پروین همواره به استقلالی‌ها احترام می‌‌گذارد. به این دلیل که اکثر هواداران این باشگاه او را دوست دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، شاید در دوران بازیگری و مربیگری آبی‌ها برای پروین کری می‌خواندند ولی در سال‌های دوری از فوتبال، پروین کم‌کم برای آبی‌ها هم تبدیل به چهره‌ای دوست‌داشتنی شد. او حتی در مصاحبه‌ای اعلام کرد استقلال تیم دوم اوست تا این دوستی بیشتر هم شود. حالا یکی از پیشکسوتان پرسپولیس حرف‌هایی از پروین نقل می‌کند که در نوع خود جالب است. ماجرا به دربی سال 52 و برد 6 بر صفر پرسپولیس بازمی‌گردد. در آن مسابقه قرمزها موفق شدند در یک بازی کاملا برتر استقلال را با این نتیجه در‌هم بکوبند. در آن زمان تصاویر بازی ضبط نشد. بعدها بعضی از استقلالی‌ها منکر برگزاری این مسابقه شدند. کم‌کم با شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی این بازی و نتیجه‌اش بیشتر و بیشتر سوژه کری‌خوانی‌ها شد. هواداران پرسپولیس با عدد 6 به استقبال آبی‌ها رفتند و استقلالی‌ها هم با عدد 4. حالا حتی کری‌خوانی‌ها جای خود را به توهین بین هواداران داده است و ظاهرا این به مذاق علی پروین و بعضی از پیشکسوتان دو باشگاه خوش نمی‌آید، به شکلی که پروین در این باره گفته: «نباید به استقلال 6 گل می‌زدیم.» او که درباره احترام به آبی‌ها حرف می‌زد، حتی در این‌باره گفته: «در آن مسابقه ما هر چه زدیم وارد دروازه شد. یعنی اگر باز هم توپ می‌بردیم، دوباره گل می‌شد. حتی می‌توانستیم 10 گل بزنیم. آن روز، روز استقلال نبود و بدشانس هم بودند. راستش ما وقتی در زمین بودیم تحت تاثیر جو ،بازی‌مان را می‌کردیم اما وقتی به رختکن رفتیم تازه متوجه شدیم که اشتباه کردیم پشیمان شدیم. نباید به استقلال 6 گل می‌زدیم.» پروین اضافه کرده: «باید احترام استقلال را نگه می‌داشتیم. ممکن بود آن روز، روز ما نباشد. در فوتبال این چیزها پیش می‌آید. ما مطمئن بودیم بازی را می‌بریم و باید در نیمه دوم با طمانینه بازی می‌کردیم.»

پروین همچنین به پیشکسوتان گفته: «هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم بعدها چنین جوی در فوتبال درست شود. آن وقت‌ها شبکه مجازی و تلگرام و اینستاگرام نبود. بعدها که این چیزها آمد دیدیم هواداران چقدر کری می‌خوانند و گاهی توهین می‌کنند. این اصلا خوب نیست. اگر زمان به عقب بازگردد در بازی سال 52 جور دیگری بازی را تمام می‌کردیم.» پروین درباره استقلال هم چنین حرف‌هایی زده: «این باشگاه همیشه قابل احترام است. بارها گفته‌ام. استقلال و پرسپولیس مکمل هم هستند. اگر این دو تیم بد باشند فوتبال ایران است که ضرر می‌بیند. منتها الان دشمنی زیاد شده و این اصلا خوب نیست.»

رفتار جالب پروین

یکی از پیشکسوتان پرسپولیس که دوست نداشت نامش فاش شود، در این‌باره به جام‌جم گفت: «بله، اینها حرف‌هایی است که علی‌آقا گفته. بارها شده که بین پیشکسوتان دو باشگاه هم بحث پیش آمده که علی آقا تماس گرفته و گفته بس کنید، شما احترام نگذارید از هواداران چه توقعی می‌رود؟ به هم احترام بگذارید. استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها باید رقابت کنند ولی در عین‌حال احترام یکدیگر را نگه دارند و توهین نکنند.» آن پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: «بارها در طرشت و در زمان بازی پیشکسوتان علی‌آقا برایمان حرف زده و از احترام گفته است. او واقعا استقلال را تیم دوم خودش می‌داند و همیشه از این تیم تعریف می‌کند. منصور پورحیدری خدا بیامرز هم چنین ویژگی‌ داشت و همیشه می‌گفت باید احترام گذاشت. جای ایشان در فوتبال ما خیلی خالی است.»

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها