رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان:

رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای، تربیت تکنسین مهارتی است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت: جهادگران بسیجی دانشگاه فنی و حرفه ای در سطح استان و با ظرفیت بالا در حال خدمت به اقشار مختلف جامعه می باشند و می توانیم از این گروههای جهادی در ترویج و نشر ارزش های دفاع مقدس استفاده کنیم.
کد خبر: ۱۳۱۴۲۲۹

به گزارش جام آنلاین از سمنان، رضا نقدی  در جلسه با سرهنگ «محمدحسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ضمن خیرمقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا و تسلیت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، یاد و خاطره امام راحل و سلحشوری های رزمندگان اسلام بالاخص شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم را گرامی داشتند و اظهار داشت: هیچگاه رشادتها و ایثارگری این عزیزان را از خاطر نخواهیم برد چرا که امنیت امروز کشور مرهون خونفشانی و جانبازی شهداست.
وی گفت: کلاس‌های آشنایی با دفاع مقدس در 4 مرکز آموزشی فنی و حرفه ای پسران سمنان، فنی دختران سمنان، پسران کشاورزی امیرآباد دامغان و فنی دختران شاهرود با افزایش 20 درصدی و استقبال خوب دانشجویان مواجه شده است.


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از درس دفاع مقدس در دانشگاه به‌ عنوان مسئله مهم و تاثیرگذار یاد کرد و افزود: باید مباحث و دستاوردهای دوران دفاع مقدس به جوانان به‌ویژه نسل دانشگاهی منتقل شود تا آنها با شناخت آرمان‌های انقلاب، دلدادگی شهدا، ایثارگران و رزمندگان و چگونگی دفاع از این آرمان‌ها را در آن شرایط نابرابر فراگیرند و سفیری برای انتقال این مفاهیم ارزشمند به نسل‌های بعدی باشند.


نقدی ادامه داد: لحاظ کردن ابزارهای تشویقی از جمله اردوهای راهیان نو، اردوهای زیارتی و بازدید از مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان و باغ موزه تهران برای دانشجویانی که این درس را انتخاب کرده‌اند، استفاده از راویان دفاع مقدس در اردوهای دانشجویی، بهره‌گیری از ظرفیت دانشجویان در ماموریت های اداره کل حفظ آثار استان، برگزاری کارگاه آموزشی علوم و معارف دفاع مقدس ویژه اساتید، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه با همکاری دو مجموعه از نکات بسیار حائز اهمیت در ترویج ارزش های دفاع مقدس به شمار می رود.


وی خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی حرفه ای استان سمنان رتبه برتر سامانه آموزش مجازی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است که می توان از این ظرفیت در برگزاری وبینارهای تخصصی، یادواره شهدا، برپایی نمایشگاه حوزه دفاع مقدس و مسابقات کتابخوانی استفاده کرد.


نقدی به توان فنی بالای دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه ای استان اشاره کرد و گفت: جهادگران بسیجی این دانشگاه در سطح استان و با ظرفیت بالا در حال خدمت به اقشار مختلف جامعه می باشند و می توانیم با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان از این گروههای جهادی در ترویج و نشر ارزش های دفاع مقدس استفاده کنیم.


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در خصوص معرفی دانشگاه فنی حرفه ای استان و استفاده از ظرفیت دانشگاه در ترویج ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای دولتی و تحصیل در مراکز این دانشگاه رایگان است و این دانشگاه به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با 3500 دانشجو در 67 رشته کاردانی و کارشناسی مهارتی می باشد که از این تعداد 42 رشته در مقطع کاردانی و 25 رشته در مقطع کارشناسی در شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و امیرآباد دامغان است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها