مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور:

نیروگاه‌های اتمی کشور را باید توسعه دهیم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: مانور محدود کردن مصرف برق دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی استان برای گذر از پیک بار تابستان برگزار شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: مانور محدود کردن مصرف برق دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی استان برای گذر از پیک بار تابستان برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۱۴۱۶۴
مانور محدودیت مصرف برق دستگاههای اجرایی هرمزگان برگزار شد
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: مانور محدود کردن مصرف برق دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی استان برای گذر از پیک بار تابستان برگزار شد.

مهندس هاجر عبدی افزود: این مانور امروز چهارشنبه از ساعت ۱۱ تا پایان وقت اداری در تمام سازمانها اجرا و طبق برنامه ریزی مصرف برق ادارات به نصف کاهش یافت.

 به گفته وی، باتوجه به روند روبه رشد بار سرمایشی در استان و ظرفیت محدود تولید نیروگاهها بویژه نیروگاههای برقآبی با توجه به کاهش بارندگی ها در سال گذشته، اهمیت اجرای راهکارهای مصرف بهینه برق به منظور پایداری شبکه و تامین و توزیع به موقع انرژی برای همشهریان در تابستان سال جاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: با اجرای مانور محدودیت مصرف برق در ادارات بار مصرفی آنها در مجموع به میزان ۴۰ درصد کاهش یافت.

مهندس عبدی هدف از اجرای این مانور را سنجش آمادگی سازمانها و ادارات در مواجهه با بحران قطعی برق و ارزیابی ظرفیت نیروی انسانی و آماده به کار بودن تجهیزات در مواقع قطع برق عنوان کرد.
به گفته وی، مانور محدودیت مصرف برق با فرمان قطع برق از شرکت توزیع برق استان  و با هدف کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق در کلیه سازمانهای دولتی و نهادهای عمومی با خاموش کردن لوازم سرمایشی و سایر تجهیزات برقی آغاز و تا پایان وقت اداری ادامه داشت. 

به گفته وی پس از پایان‌وقت اداری نیز این کاهش به میزان ۱۰ درصد ادامه یافت.

هاجر عبدی با اشاره به همراهی سازمانهای دولتی در اجرای این مانور گفت: همزمان با اجرای این طرح کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق با حضور در دستگاههای دولتی،نحوه اجرای طرح و کاهش مصرف برق آنها و همچنین وضعیت آماده به کار بودن مولدهای برق اضطراری را مورد ارزیابی قرار دادند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها