jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۴۱۰۱   ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۴۸

براساس اعلام اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) تیم‌های حاضر در یورو ۲۰۲۰ درصورت مواجهه با ابتلای بازیکنان به کرونا یا قرنطینه اجباری، می‌توانند تا زمان جایگزین کردن بازیکنان جدید با بازیکنان مبتلا، دیدار خود را تا ۴۸ ساعت به تعویق بیاندازند.

به گزارش جام جم آنلاین، یوفا مقررات بیشتری را برای جام ملت‌ های اروپا که از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای(۲۱ خردادماه تا ۲۰ تیرماه) در ۱۱ شهر اروپا برگزار می‌شود، منتشر کرد که از جمله آنها می‌توان به افزایش تعداد دعوت شدگان به تیم‌های ملی از ۲۳ به ۲۶ نفر اشاره کرد.

یورو ۲۰۲۰ قرار است طبق برنامه در ۳۱ روز با انجام ۵۱ بازی برگزار شود و چند روز اضافی نیز به عنوان زمان پشتیبان برای انی تورنمنت در نظر گرفته شده است.

درصورتی که هرکدام از تیم‌ها دست کم ۱۳ بازیکن از جمله یک دروازه‌بان در اختیار داشته باشند، بازی دو تیم طبق برنامه برگزار خواهد شد.

یوفا اعلام کرده است که در صورتی که تیم‌ها کمتر از ۱۳ بازیکن در اختیار داشته باشند، می‌توانند بازی خود را «تا ۴۸ ساعت دیدار مذکور را به تعویق انداخته و حتی در ورزشگاهی دیگر برگزار کنند.»

یوفا در ادامه تایید کرده است که «به ازای هر بازیکن اضافی که به منظور تکمیل حداقل نفرات (۱۳ نفر) به تیمی فراخوانده شود، باید یک بازیکن حاضر در قرنطینه به زور قطعی از فهرست ۲۶ نفره خارج شود.»

در صورتی که تیمی نتواند برای یک دیدار شروط مورد نیاز را برآورده کند، سه بر صفر بازنده اعلام و فدراسیون متبوع آن کشور با تنبیه انضباطی یوفا روبرو خواهد شد.

مقررات اضطراری اعلام شده از سوی یوفا برای یورو ۲۰۲۰ مشابه مقرراتی است که در این فصل در رقابت‌های باشگاهی و لیگ ملت‌ های اروپا اعمال و در چندین پرونده استیناف خواهی توسط دادگاه عالی ورزش تایید شد.

یورو ۲۰۲۰ قرار است با حضور ۲۴ تیم در ۱۱ شهر اروپا با استقبال ۲۵ درصد ظرفیت ورزشگاه‌ها از هواداران برگزار شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر