jamejamonline
خراسان رضوی عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۰۰۱   ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک روز جهانی ماما به تمامی اعضای هیات علمی، شاغلان عرصه مامایی و دانشجویان تاکید نموده است: شاغلان حرفه مامایی با مهربانی و عطوفت زندگی را معنا می بخشند و اولین طلیعه حیات انسانی پاک و نوزادی با سرشتی آسمانی را رقم میزنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، دکتر سید محمد حسین بحرینی طوسی در این پیام آورده است: بی تردید جامعه خدوم مامایی با ارائه صحیح مراقبت‌های مامایی و تلاش مداوم در بهبود آن نقش بالقوه‌ای در کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان، کاهش آمار سزارین و نیز ترویج زایمان طبیعی دارند و به حق می‌توان از آنها بعنوان حامیان دلسوز سلامت زنان، نوزادان و خانواده‌ها یاد کرد.

گستره فعالیت ماماها از سطوح بهداشتی ، مشاوره و مراقبت های دوران بلوغ، بارداری، زایمان و پس از آن و در تمام دوران زندگی مادران است و این امر نشان دهنده جایگاه ویژه این حرفه در نظام سلامت کشور است.

در 14 ماهه اخیر که کشورمان و استان خراسان رضوی درگیر بحران کرونا شده است، جامعه ایثارگر مامایی نیز همگام با سایر اعضای تیم سلامت کشور ضمن حضور در جبهه مبارزه با این ویروس منحوس به ‌واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص خود، نویدبخش تولد، حیات، نشاط و سلامت برای مادران و خانواده ها بوده و هستند.

اینجانب ‌روز جهانی ماما را به همه تلاشگران جامعه مامایی در سطح استان و به ویژه ماماهای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد که وظیفه دشوار و حیاتی حفظ سلامت مادر و نوزاد را بر عهده دارند، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و برای همه شما عزیزان آرزوی سلامت و سعادت دارم و امیدوارم تداوم تلاش صادقانه شما زمینه دست یابی به چشم انداز سلامت مادران باردار و افزایش زایمان طبیعی و ارتقاء سلامت مردم استان باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: