معاون بهداشت ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

واکسن ایرانی از ابتدای تابستان برای مردم تزریق خواهد شد

مدیر پروژه واکسن فخرا خبر داد

فاز اول تست انسانی واکسن کرونای "فخرا" به پایان رسید

تزریق فاز نخست کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی «فخرا» امروز به پایان رسید.
کد خبر: ۱۳۱۳۹۹۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم؛ مراسم پایان تزریق فاز نخست کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی «فخرا» امروز برگزار شد.

احمد کریمی؛ مدیر پروژه واکسن فخرا در این مراسم با بیان اینکه امروز تزریق فاز اول کارآزمایی واکسن فخرا به پایان رسید، اظهار داشت: پس از جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل نهایی داده‌ها وارد فاز دوم خواهیم شد.
وی افزود: پروتکل‌های مربوط به آغاز فاز دوم واکسن «فخرا» به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ارسال شده است و پس از اخذ مجوزهای لازم از این وزارتخانه مرحله دوم تزریق واکسن را بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهیم کرد.

مدیر پروژه واکسن فخرا با بیان اینکه در مرحله نخست، تزریق واکسن به135 داوطلب صورت گرفت تصریح کرد: در مرحله نخست 17هزار نفر از اقصی نقاط کشور در سایت" fakhravac.ir " ثبت نام کردند که از این تعداد 3500 نفر از طریق سایت پذیرش و 495 نفر وارد مرحله غربالگری شدند .

کریمی افزود در نهایت تیم بالینی 135 نفر را برای تزریق انتخاب کرد که خوشبختانه حال عمومی هر 135 نفر مساعد است.
مدیر پروژه واکسن فخرا تصریح کرد: از بین انتخاب شدگان برای تزریق واکسن، 41نفر خانم و مابقی افراد آقا بودند که میانگین سنی آنها 18 تا 55 سال بوده است.

وی تفاوت فاز اول و دوم را در تعداد افراد دریافت‌کننده واکسن عنوان و بیان کرد: انشالله در مرحله دوم 500 نفر از افراد توسط تیم بالینی انتخاب و واکسن به آنها تزریق خواهد شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها