رهبر حزب لیکود سوار بر قطار بدشانسی

نتانیاهو نتوانست کابینه ائتلافی خود را تشکیل دهد

رسانه‌های اسرائیلی از ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه ائتلافی خود خبر دادند.
کد خبر: ۱۳۱۳۹۴۹
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده اند که، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تشکیل ائتلاف با دیگر احزاب ناکام مانده است و نتوانسته در مدت زمان تعیین شده کابینه ائتلافی خود را تشکیل دهد.

رهبر حزب لیکود تنها تا سه شنبه شب فرصت داشت تا کابینه جدید خود را تشکیل دهد که در این‌امر ناموفق بود.
بنیامین نتانیاهو در فروردین ماه، با اینکه در حال محاکمه در دادگاه به اتهام فساد اقتصادی و کلاهبرداری بود، با رای اکثریت کنست (پارلمان) مجددا مسئول تشکیل کابینه جدید شد.

تشکیل کابینه نیاز به حمایت حداقل ۶۱ عضو از ۱۲۰ عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) دارد و ظاهرا نتانیاهو در کسب آن به بن بست رسیده است.

مهلت ۲۸ روزه‌ای که رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی به بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود و نخست وزیر موقت فعلی، برای تشکیل کابینه جدید صادر کرد، عصر سه شنبه به پایان رسید و طبق اخبار منتشر شده در صورتی که نتانیاهو نتواند پشتیبانی کافی از احزاب دیگر را بدست آورد، ریولین به یایر لاپید، عضو کنست و رئیس حزب چپ میانه آینده (یش آتید)، مأموریت می‌دهد تا ظرف ۲۸ روز  کابینه را تشکیل دهد.

از سوی دیگر، نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال نیز ساعاتی پیش، پیش بینی کرده بود که احتمالا «بنیامین نتانیاهو» قدرت ۱۵ ساله خود را از دست خواهد داد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها