همزمان با 12 اردیبهشت گرامیداشت مقام معلم

پیام تبریک نمانده ولی فقیه،استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش

همزمان با 12 اردیبهشت محمدعلی نکونام امام جمعه شهرکرد، اقبال عباسی استاندار و فرحناز قائد امینی هارونی این روز فراموش نشدنی را به معلمان و جامعه خدوم و زحمتکش فرهنگیان تبریک گفتند.
کد خبر: ۱۳۱۳۶۴۵

به گزارش جام جم آنلاین چهار محال و بختیاری، در سالروز 12 اردیهشت و شهادت معلم شهید استاد مرتضی مطهری نماینده ولی فقیه در استانو امام جمعه شهرکرد، استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش استان چهار محال با صدور اطلاعیه ای مشترک این روز فرخنده را به همه معلمان و جامعه فرهنگیان تبریک گفتند.

متن پیام بشرح ذیل است.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

« یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ »

خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می‌برد و بر کسانی که بهره‌ای از علم دارند، درجات بزرگی می‌بخشد.(مجادله/11)

معلمان پرچمداران طریق روشنگری و پیامبران علم و دانش‌اند که با معجزه‌ی خود رویش نهال علم و اندیشه در باور انسان‌ها را رقم می‌زنند. تعلیم و تربیت مشق همۀ انبیاست؛ از این‌رو اشتغال به معلمی عالی‌ترین مسیر برای تمسک به اولیای خداوند است.

12 اردیبهشت روز تجلیل از ایثارگران دانش‌گستری است که همواره با شمع وجود خویش راه بینش و دانش را روشن نگاه داشته‌اند و سرمایه‌های عظیم انسانی را بسوی تعالی بشریت رهنمون گشته‌اند.

معلمان ایثارگر در سالی که گذشت، در کارزاری شبانه‌روزی برای دسترسی همه کودکان به آموزش و پرورش پیش از آن که در پی چشم‌انداز عادی شدن اوضاع باشند، مجاهدانه کوشیدند و نشان دادند هرکجا این نظام مقدس و مردم به مجاهدت نیاز دارند و فدایی و مدافع می خواهند، معلمان در کنار مردم و درخط مقدم حضور دارند.

 آری، بزرگوارانه رنج دوران را به جان خریدند و همانگونه که کادر درمانی کشور حماسه ساز شدند؛ معلمان نیز جایگاه رفیع تعلیم و تربیت را بر قله‌های افتخار نشاندند.

 در وضعیت فوق‌العاده و نگران کننده‌ای که به واسطه شیوع بیماری کرونابوجود آمد، گروهی از معلمان در بستر بیماری تصاویر افتخارآمیز و غرور‌آفرینی از عشق و ایثار آفریدند و برخی از ایشان فرشته‌وار عروج کردند و در این مسیر پرافتخار جان سپردند.

ایثار و ازخودگذشتگی معلمان و بکارگیری ابتکارات فردی و همراهی خالصانه و بی‌نظیر خانواده های ایشان در این مسیر پرفراز و نشیب، تجربه زائدالوصفی از درهم‌آمیختگی محیط کار و فضای خانه را در خاطره ها ماندگار ساخت و مبارزان جبهه‌های نبرد دانایی علیه جهل را، پشت‌گرم و استوار ساخت تا آموزش فرزندان این مرز و بوم هیچگاه به تعطیلی نیانجامد.

 

معلمین گرامی اکنون در آستانه ایام گرامیداشت مقام معلم، یاد و خاطره همه‌ی معلمان بزرگ، خاصه علامه شهید مرتضی مطهری، طلایه‌داران فقید جبهه تعلیم و تربیت و بیش از چهل هزار معلم و دانش آموز شهید راه حق و حقیقت را گرامی داشته، همت بلندتان را در گذر پرافتخار از سختی‌ها ستوده و به پاس این مجاهدت‌های عاشقانه و تلاش‌های متعهدانه، در برابر روح بلندتان، سر تعظیم فرود آورده و روز بزرگ معلم را محضر شما معلمان و فرهنگیان عزیز استان چهارمحال و بختیاری و پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

وجودتان از آفات دهر ایمن و توفیق قرین راهتان باد.

محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری

فرحناز قائدامینی هارونی مدیرکل آموزش و پرورش استان"

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها