jamejamonline
آذربایجان غربی کد خبر: ۱۳۱۳۱۹۸   ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۲۰:۰۱

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: این اداره‌ کل با هدف نظارت و کنترل هر چه بهتر عملکرد نازل‌های عرضه سوخت، 13 هزار و 236 آزمون از نازل‌های عرضه سوخت را در سطح استان عملیاتی کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین منصور جلایر در گفت‌و گو با جام جم آنلاین از بررسی صحت کار 705 باسکول‌ ثابت همکف خبر داد و گفت: صحت‌کار 705 باسکول ثابت همکف در استان مورد بررسی قرار گرفت و کارکرد آنها از سوی کارشناسان این اداره کل استانداردسازی شد.
وی افزود: این بازرسی‌ها به صورت مداوم در راستای ضوابط اجرایی سازمان ملی استاندارد و تحقیقات در زمینه اندازه‌شناسی و اطمینان از صحت عملکرد باسکول‌ها با هدف صیانت از حقوق شهروندان توسط این اداره کل انجام می‌شود.
مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی ادامه داد: در مجموع بازرسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان 688 مورد از باسکول‌های ثابت در سطح استان از نظر رعایت موازین سازمان مورد قبول و 17 مورد از آن‌ها مردود اعلام شد.
* آزمون 13 هزار و 236 نازل سوخت مایع در آذربایجان غربی
وی خاطر نشان کرد: این اداره‌ کل با هدف نظارت و کنترل هر چه بهتر عملکرد نازل‌های عرضه سوخت، 13 هزار و 236 آزمون از نازل‌های عرضه سوخت را در سطح استان عملیاتی کرده است و برای تحقق حداکثری برنامه ابلاغی این حوزه با جدیت پای کار بود.
جلایر تصریح کرد: پس از آزمون دوره ای نازل های سوخت مایع ، برچسب انجام آزمون دوره‌ای که قابل مشاهده برای تمام استفاده کنندگان است بر روی آن نصب و در صورت نقص ، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.
وی در ادامه به مردود شدن 30 درصدی نازلهای پخش کننده سی ان جی مستقر در استان اشاره کرد و گفت: طی یکسال گذشته تعداد 152 آزمون از نازلهای پخش کننده سی ان جی مستقر در استان انجام شد که در نتیجه این بازرسی ها 70  درصد نازل ها قبول و 30 درصد آنها مردود شدند.
مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی  اظهار کرد: جایگاه های سی ان جی باید نازل های خود را با معیارهای استاندارد، مطابقت دهند چرا که این موضوع از ابعاد مختلف اهمیت بسزایی دارد و به صورت دوره‌ای و مستمر رعایت معیارها در جاسگاه‌ها توسط اداره کل مورد آزمون قرار می‌گیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: