jamejamonline
خراسان رضوی کد خبر: ۱۳۱۲۷۵۷   ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۵

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مرحله دوم واکسیناسیون کرونا، ویژه افراد بالای 80 سال در استان خراسان رضوی از امروز آغاز شد.

title

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، دکتر مهدی قلیان در حاشیه مراسم آغاز واکسیناسیون در مرکز خدمات جامع سلامت کمیل  با تاکید بر اینکه نیازی به هیچ گونه مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی و درمانی استان برای ثبت نام در فاز دوم واکسیناسیون کرونا نیست خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در اکثر شهرها و مراکز روستایی، پرونده الکترونیک سالمندان در اختیار واحدهای بهداشتی قرار دارد از مرکز بهداشت با آنها تماس گرفته شده و در روز و ساعت مشخص برای تزریق واکسن کرونا دعوت می‌شوند.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی افراد فاقد پرونده الکترونیک باشند خاطر نشان کرد در این زمینه مقرر شده توسط سامانه های طراحی شده از سوی وزارت اقدام  و در اولین فرصت به اطلاع عموم رسانده شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: واکسیناسیون در نظام  شبکه بهداشت در سراسر کشور به صورت رایگان انجام خواهد شد و هیچ گونه وجهی برای ثبت نام و تزریق واکسن پرداخت نمی‌شود.

مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اظهارکرد: 61 هزار سالمند بالای 80 سال در مناطق تحت پوشش دانشگاه حضور دارند که به ترتیب واکسیناسیون آنها انجام می شود.

دکتر محمد احمدیان خاطر نشان کرد: 17 هزار نفر از سالمندان بالای 80 سال مبتلا به حداقل یک بیماری زمینه ای هستند از همین رو در دستورالعمل اجرایی واکسیناسیون پیشنهاد می شود که افراد دارای بیماری های زمینه ای سریع تر از بقیه واکسن را دریافت کنند.

وی بیان کرد: فراخوان از سوی مراکز جامع  خدمات سلامت انجام می شود و در 230 مرکز جامع خدمات سلامت پاک با رعایت فاصله گذاری اجتماعی واکسیناسیون انجام می شود.

شایان ذکر است برای زمان انجام واکسیناسیون سایر گروه های سنی از هفته آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: