jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۶۹۳   ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۲۰:۳۷

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن اعلام کرد که 22 تن از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در یک فرایند تبادل اسرا با ائتلاف سعودی آزاد شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن، عصر امروز (دوشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر از آزادسازی ۲۲ اسیر از نیروهای ارتش و کمیته‌ های مردمی یمن خبر داد.

به گزارش شبکه «المسیره»، رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در این خصوص اعلام کرد: «با یاری و لطف خداوند، امروز (دوشنبه)، ۲۲ تن از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی در یک فرایند تبادل اسرا با میانجیگری محلی آزاد شدند».

این اعلام در حالی صورت گرفته است که عبدالقادر المرتضی هفته گذشته تأکید کرده بود که رکود به وجود آمده در پرونده اسرا به علت سر باز زدن متجاوزان و مزدوران آن‌ها از ورود به تبادل فراگیر اسرا بوده است.

طبق اظهارات المرتضی، متجاوزان در روند اجرایی توافقاتی که با نظارت سازمان ملل متحد منعقد شده است، مانع ایجاد کرده بودند.

او همچنین اشاره کرده بود که رژیم سعودی از فرایند تبادل اسرا که به کمک میانجی‌های محلی انجام می‌شود، جلوگیری کرده و سازمان ملل نیز نتوانسته برای نزدیک کردن نقطه‌نظرات به یکدیگر راه‌حل یا پیشنهادی ارائه کند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر