jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۶۹۳   ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۲۰:۳۷

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن اعلام کرد که 22 تن از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در یک فرایند تبادل اسرا با ائتلاف سعودی آزاد شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن، عصر امروز (دوشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر از آزادسازی ۲۲ اسیر از نیروهای ارتش و کمیته‌ های مردمی یمن خبر داد.

به گزارش شبکه «المسیره»، رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در این خصوص اعلام کرد: «با یاری و لطف خداوند، امروز (دوشنبه)، ۲۲ تن از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی در یک فرایند تبادل اسرا با میانجیگری محلی آزاد شدند».

این اعلام در حالی صورت گرفته است که عبدالقادر المرتضی هفته گذشته تأکید کرده بود که رکود به وجود آمده در پرونده اسرا به علت سر باز زدن متجاوزان و مزدوران آن‌ها از ورود به تبادل فراگیر اسرا بوده است.

طبق اظهارات المرتضی، متجاوزان در روند اجرایی توافقاتی که با نظارت سازمان ملل متحد منعقد شده است، مانع ایجاد کرده بودند.

او همچنین اشاره کرده بود که رژیم سعودی از فرایند تبادل اسرا که به کمک میانجی‌های محلی انجام می‌شود، جلوگیری کرده و سازمان ملل نیز نتوانسته برای نزدیک کردن نقطه‌نظرات به یکدیگر راه‌حل یا پیشنهادی ارائه کند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر