jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۶۷۴   ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۱۶

استاندار تهران از افتتاح خط تلفنی ۶۰۷۰ برای پاسخگویی، راهنمایی و ساماندهی بیماران کووید ۱۹ به صورت دو طرفه و ظرف روزهای آینده خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، گفت: بر اساس گزارشات ارائه شده در جلسه امروز هنوز روند افزایش بستری در بیمارستان های استان تهران را شاهدیم، با این وجود در هفته گذشته ۲۴۲۰ تخت بیمارستانی برای بیماران کووید ۱۹ اختصاص پیدا کرد که امیدواریم با این تمهیدات به شرایط پایدار و سپس سیر نزولی بیماری برسیم. ما در حال حاضر شاهد افزایش ۱۹.۵ درصدی بیماران سرپایی نسبت به هفته گذشته هستیم. هفت درصد به صورت کلی و ۱۱.۵ درصد در بستری های عادی شاهد افزایش بودیم و افزایش ۲۲.۷ درصدی فوتی ها را نیز شاهد هستیم.

وی افزود: فرمانداران باید با کمک مدیران شبکه های بهداشت و درمان نسبت به تشکیل کمیته واکسیناسیون اقدام کنند تا با ارزیابی پرونده های الکترونیک روند واکسیناسیون گروه های سنی به شکل مطلوب اجرایی شود. ثبت اطلاعات افراد در سامانه سیب در استان تهران زیر ۱۰ درصد بود، اما در حال حاضر به ۷۰ درصد رسیده، با این وجود از سازمان هدفمندی یارانه ها درخواست کرده ایم که مشخصات گروه های سنی بالای ۸۰ سال، ۷۰ تا ۸۰ سال، ۶۵ تا ۷۰ و ۶۰ تا ۶۵ سال را در اختیار قرار دهد تا با آغاز روند واکسیناسیون اطلاعات این افراد موجود باشد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آماده شدن خط ۶۰۷۰ افزود: این سامانه برای راهنمایی، هدایت و ساماندهی بیماران کووید ۱۹ بکار گرفته خواهد شد. علی رغم تراکم جمعیت در تهران باید از اصناف و نیروی انتظامی تشکر کنیم که تلاش کردند در جهت رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی توانستیم در میان استان های کشور رتبه کسب کنیم.

وی ادامه داد: ویروس کرونا ووهان چین و پس از آن ویروس انگلیسی و جدیدا نیز نوع پیشرفته تر هندی آن که در کشور هند تعداد زیادی به آن مبتلا شده اند را در جهان شاهدیم. متاسفانه روز شنبه ساعت ۹:۴۵ پروازی از دهلی به تهران داشتیم که مقرر شده همه مسافران این پرواز ردیابی شوند. البته منع تردد از کشور هندوستان نیز با مصوبه ستاد ملی کرونا اعمال شده است. بی تردید برای بازگشت فوتبالیست ها از کشور هندوستان باید پروتکل هایی در ستاد کرونا استان تهران تدوین کنیم تا خدایی نکرده گرفتار این ویروس نشویم، چرا که تاب و تحمل کادر درمان بیش از این نخواهد بود. قطعا با افزایش فوتی ها نسبت به هفته گذشته ضرورت فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها بار دیگر مورد تاکید قرار خواهد گرفت و باید به شکل ویژه ای به آن توجه کنیم.

استاندار تهران در خصوص تامین برق بیمارستان های استان تهران که پذیرش بیماران کووید۱۹ را نیز بر عهده دارد، اظهار کرد: یکی از مسائل موجود در استان تهران قدمت بیمارستان هاست لذا بر اساس ضرورت تامین برق آنها، از توزیع برق در این جلسه دعوت کرده بودیم تا تمهیدات لازم برای اینکه با قطعی برق در این بیمارستان ها مواجه نشویم اتخاذ شود و از چند مسیر برق پایدار برای ۱۲۴ بیمارستان تهران در نظر گرفته شود. همچنین مقرر شد توسط تیمی ارزیابی بیمارستان ها انجام شود تا نسبت به تامین برق پایدار برای آنها اقدامات لازم صورت بگیرد.

استاندار تهران تاکید کرد: تمدید وضعیت موجود مورد درخواست تا رسیدن به شرایط نزولی شیوع بیماری شرایط ادامه پیدا کند. در حال حاضر که رعایت پروتکل ها به ۷۰ درصد رسیده مواردی همچون بکارگیری یک سوم نیروها و تشدید نظارت ها وجود داشته، امیدواریم همه این موارد شرایطی را فراهم کند که بعد از یک هفته نسبت به کنترل این پیک بتوانیم عملکرد موثری داشته باشیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

بزرگی می‌گفت اصلا خرید و فروش خانه و زمین در کربلا ایراد دارد. مگر نه این که سیدالشهدا (علیه السلام) وقتی رسید کربلا زمین را از صاحبانش خرید که خونش بر زمین خودش جاری شود؟ پس از ماجرای کربلا تکلیف زمین‌ها چه شد؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها