jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۲۵۳۹   ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۸

چرا صعود آبی ها سخت شد؟

فرمول های صعود استقلال

گاهی اوقات در فوتبال این اتفاق می افتد که یک تیم با نتایج درخشان، یکی پس از دیگری، همه را امیدوار کند اما سلسله اتفاقاتی در نهایت باعث ناکامی این تیم شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، اکنون که با فرمول متفاوت صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روبرو هستیم از خود می پرسیم نکند این اتفاق برای استقلال هم بیفتد.

به گزارش جام جم آنلاین ، فوتبال آسیا اکنون آنقدر فرمول های غیرمرسوم دارد که حتی استقلال تهران با بهره گیری از آنچه که کنفدراسیون فوتبال آسیا آن را «خطرناک ترین خط حمله آسیا» می داند باز هم از صعود باز بماند.

دو پیروزی پرگل شاگردان فرهاد مجیدی مقابل الاهلی عربستان و الشرطه عراق آنقدر شیرین بود که بلافاصله بسیاری از هواداران را نسبت به کسب ستاره سوم امیدوار کرد اما اوضاع به این راحتی هم نیست.

کافی بود پولدارترین و قدرتمندترین تیم چند سال اخیر غرب آسیا از راه برسد؛ تیمی به نام الدحیل.

استقلال بازی اول را مقابل این تیم چهار بر سه باخت و بازی دوم را دو بر دو مساوی کرد.

اکنون آبی های پایتخت در گروه C رقابت ها بعد از الدحیل هشت امتیازی با هفت امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفته اند. زمانی که بدانیم فرمول صعود این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا چگونه است شاید نسبت به صعود آبی ها تردید پیدا کنیم.

فرمت صعود این دوره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا که شرایط را برای تیم های دوم جدول به نتایج دیگر گروه ها ارتباط داده و تنها سه تیم برتر دیگر گروه های پنجگانه به مرحله بعدی رقابت ها صعود می کنند باعث شده تا اما و اگرهای زیادی برای تیم ها تا اینجای رقابت ها به وجود بیاید.

*استقلال در دو بازی آینده خود باید به مصاف الاهلی عربستان و الشرطه عراق می رود، یعنی هر دو تیمی که قبلا آنها را شکست داده است. اگر هر دو را ببرد و از سویی الدحیل در یکی از دو بازی آینده خود به برتری دست پیدا نکند آنگاه استقلال صدرنشین می شود در غیراینصورت به عنوان تیم دوم گروه باید منتظر نتایج سایر تیم ها باشد.

*اما اگر تصور کنیم که استقلال از دو بازی مقابل الاهلی و الشرطه یکی را ببرد و یکی را مساوی کند و از آن سو الدحیل هر دو بازی را ببرد آنگاه استقلال باز هم بی شک دوم است و باید در انتظار نتایج دیگر گروه ها برای صعود بماند. اما اگر چنین چیزی برعکس باشد قطعا استقلال صدرنشین می شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها