jamejamonline
کرمان کد خبر: ۱۳۱۲۴۴۹   ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۵۲

رییس بهزیستی شهرستان رفسنجان گفت :طی جلسه ای که با رییس رادیوی رفسنجان برگزار گردید تصمیم گرفتیم با تشکیل کارگروه تخصصی آسیب های اجتماعی و باحضور برنامه سازان رادیو هفته ای حداقل یک برنامه در خصوص مسایل و آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها باحضور کارشناسان بهزیستی تدوین و پخش گردد.

به گزارش جام جم آنلاین کرمان:عباس بلندی افزود: در همین رابطه اولین نشست کارشناسان تخصصی بهزیستی و صدا و سیما در محل رادیو رفسنجان برگزار شد.

وی با تشکر ازمجموعه رادیو رفسنجان خاطر نشان کرد : کودک آزاری، اعتیاد ،همسرآزاری،زنان آسیب دیده و دختران فراری از جمله آسیب های مهم جامعه امروز است که نیاز به اطلاع رسانی دارد.

رییس بهزیستی شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه آشنایی با دلایل و علل کودک آزاری تا حد زیادی می‌تواند به والدین در پیشگیری از این اتفاق کمک کندگفت :هر گونه رفتاری که باعث آزار کودک در هر بعدی از وجود او اعم از روحی، عاطفی، جسمی، جنسی و... شود را کودک آزاری تعریف می‌کنند و این رفتارها می‌تواند از جانب والدین، نزدیکان، معلمان و سایر افراد باشد.

وی افزود : با این حال کودک آزاری معمولا به دلیل شرایط خانوادگی، فردی و اجتماعی به وجود می‌آید و با عوارض متعددی برای کودک و خانواده او همراه است وگاهی شدت فشار بر روی کودک و والدین به قدری زیاد می‌شود که مسائلی از جمله خودکشی و یا قتل اتفاق می‌افتد.

بلندی، همچنین با تشریح کودک آزاری،عوامل و پیامدهای آن نقش و مداخلات و اقدامات سازمان بهزیستی و اورژانس اجتماعی را در این خصوص بیان کرده و افزود: طی سال گذشته ۱۴۰۰ تماس با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی در خصوص کودک آزاری ،اختلافات حاد خانوادگی ، همسر آزاری ،خودکشی، زنان آسیب دیده و غیره داشته ایم ومن همین جا از تمامی خانواده ها و مردم تقاضا میکنم که اگر با مورد کودک آزاری مواجه شدند حتما با کارشناسان بهزیستی و اورژانس اجتماعی مشورت کنند.

وی همچنین به راه های پیشگیری و لزوم مشاوره های قبل از ازدواج و استفاده از متخصصین روانشناسی ومشاوره در حل اختلافات خانوادگی، کسب مهارت های زندگی و فرزند پروری پرداخت.

در این نشست یدالله صالحی، مدیر رادیو رفسنجان نیزگفت: پرداختن به آسیب های اجتماعی از ضروریات جامعه امروز است که رادیو با توجه به رسالت خود باید در این زمینه در خدمت مردم باشد و هدف ما از این جلسه ساختن برنامه هایی در جهت معرفی کارها و خدمات انجام شده از سوی بهزیستی و کمک به فرهنگ سازی در خصوص آسیب های اجتماعی می باشد.

در ادامه این جلسه هر یک از کارشناسان حوزه آسیب به معرفی حوزه خود پرداخته و عوامل برنامه ساز رادیو هم در جهت ساخت برنامه های مرتبط با این آسیب ها دیدگاه خود را بیان کردند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: