آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا و واکسن های مربوط به آن را اینجا بخوانید.
کد خبر: ۱۳۱۲۱۷۷

به گزارش جام جم آنلاین، آنچه در ادامه می آید مروری بر آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است.

 

* روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های در آمریکا جمعه گفت که واکسیناسیون با واکسن ویروس جانسون و جانسون ممکن است بلافاصله از سر گرفته شود. پیش از این اداره غذا و داروی ایالات متحده استفاده از این واکسن را به دلیل عوارض خطرناکی همچون لخته خون لغو کرده بود اما گویا این مشکل رفع شده است.

 

*سران کمپانی داروسازی جانسون و جانسون ادعا می کنند این واکسن در برابر گونه های جهش یافته یعنی از آفریقایی گرفته تا برزیلی و سایر گونه کاملا موثر و کارآمد است.

 

*برزیل از وضعیت فوق بحرانی کرونایی خارج می شود. در ایالت سائوپائولو اعلام شده که موارد ابتلا در هفته اخیر 20 درصد کاهش داشته است.

 

*عارضه لخته خون در پی تزریق واکسن های کرونا در آمریکا گویا فقط در زنان رخ داده است. سی ان ان گزارش داد که 15 زن بعد از تزریق واکسن جانسون دچار یک عارضه نادر لخته خون به نام ترومبوز شده اند.

 

*به دنبال شدت گرفتن ابتلا و مرگ و میر کرونایی در هند ، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد این کشور برای کمک به کشور هند کاملا آماده است. در عین حال خبر می رسد به دنبال بحران کمبود کپسول اکسیژن در هند قرار است آلمان محموله هایی از کپسول اکسیژن به هند ارسال کند.

 

*در آمریکا حتی به زنان باردار نیز توصیه شده است که واکسن کرونا را بزنند.

 

*مطالعه جدیدی منتشر شده است نشان می دهد افرادی که دارای فرم خفیف یا بدون علامت کووید19 هستند می توانند مشکلات پزشکی طولانی مدت داشته باشند که این مدت شش ماه تخمین زده شده است.

 

*نخست وزیر ژاپن روز جمعه در جلسه کابینه گفت چهار استان در ژاپن از روز یکشنبه در وضعیت اضطراری قرار می گیرند.

 

*عمران خان ، نخست وزیر پاکستان جمعه در یک سخنرانی تلویزیونی به مردم کشورش گفت که پاکستان در حال فراخوانی ارتش برای کمک به پلیس در "اجرای" دستورالعمل های کووید19 در این کشور است.

 

*وزیر بهداشت آلمان نیز روز جمعه گفت  قوانین جدید اضطراری در این کشور برای مقابله ویروس کرونا در مناطقی که میزان آلودگی آنها زیاد است  اجرا می شود. این قانون جدال برانگیز به دولت ملی این قدرت را می دهد که قرنطینه همه جانبه را به ایالت ها و شهرهای پرخطر اعمال کند.

 

*در کره جنوبی تلاش بر این است که به جای ساخت واکسن و یا داوری مخصوص به آن، یک نوع کیت به سرعت به بازار روانه شود که توانایی تشخیص بیماری را در چند دقیقه دارد.

برچسب ها: کرونا کووید ویروس
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها