jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۱۹۳۳   ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۲۲

سرانجام کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرد تیم‌های ایران، ژاپن و ازبکستان راهی جام جهانی فوتسال شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا سرانجام امروز به صورت رسمی خبر داد تیم‌های ایران، ژاپن و ازبکستان به صورت مستقیم به عنوان نمایندگان آسیا در جام جهانی فوتسال حضور دارند. دو سهمیه دیگر هم بعد از رقابت بین تایلند، ویتنام، عراق و لبنان مشخص می‌شود.

سایت AFC همچنین دلیل انتخاب ایران، ازبکستان و ژاپن را شرح داد.

بر این اساس، پنج تیم برتر دوره گذشته فوتسال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ به علاوه جمع امتیاز تیم‌ها در سه دوره گذشته جام ملت‌ های آسیا (۲۰۱۴-۲۰۱۶-۲۰۱۸) فرمولی بوده است که کنفدراسیون آسیا برای تعیین نمایندگان این قاره در جام جهانی استفاده کرده است.

برای تعیین دو سهمیه دیگر، AFC هفته آینده بین چهار تیم لبنان، ویتنام، عراق و تایلند قرعه کشی می‌کند.

مسابقات جام جهانی فوتسال قرار است شهریور و مهر امسال به میزبانی لیتوانی برگزار شود.

قاره آسیا در جام جهانی ۵ سهمیه دارد.

پیش از این قرار بود ۵ تیم برتر مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۰ راهی جام جهانی شوند که تعویق و لغو این رقابت‌ها، AFC را مجبور کرد به سیستم جدیدی روی بیاورد.

 AFC همچنین اعلام کرد تیم‌های ژاپن، عمان و امارات سه سهمیه قاره آسیا برای حضور در جام جهانی فوتبال ساحلی ۲۰۲۱ به میزبانی روسیه خواهند بود.

این سه تیم بر اساس بررسی عملکرد هشت تیم برتر قاره آسیا در سه دوره مسابقات قهرمانی این قاره انتخاب شده‌اند. به این ترتیب ایران جایی در جام جهانی فوتبال ساحلی نخواهد داشت.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر