jamejamonline
خراسان رضوی کد خبر: ۱۳۱۱۸۱۲   ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۱۲

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس جدیدترین داده‌های نرم‌افزار ماسک، مناطق قرمز کرونایی در استان خراسان رضوی به 18 شهرستان افزایش یافت.

title

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، دکتر مهدی قلیان خاطر نشان کرد: هم اکنون ۶ شهرستان " تایباد، خواف، رشتخوار ،زاوه ، فریمان و صالح آباد " خراسان رضوی در وضعیت زرد و ۹ شهرستان "سرخس، باخرز، جغتای، فیروزه، داورزن، چناران، خلیل آباد، کوهسرخ و خوشاب" در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی گفت: از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی ، مشهد و بیشتر شهرستانها در وضعیت قرمز کرونایی به سر می برند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه در شرایط حاضر مردم باید ضمن اجتناب از برگزاری مراسم های ترحیم و شادی از حضور در این برنامه  ها نیز پرهیز کنند گفت: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، مردم از برگزاری میهمانی های افطاری پرهیز کنند و هزینه این مراسم ها را همانند سال گذشته به کمک به نیازمندان اختصاص دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برنامه های نظارتی نیز همانند گذشته با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف می توانند مراتب را به سامانه 190 اطلاع دهندافزود: در مشهد و تمامی شهرستان های زیر پوشش ،مراکز منتخب ویژه کرونا فعال و به مراجعین خدمات ارائه می شود و در صورت تشخیص پزشک مستقر در مرکز، تست کرونا به صورت رایگان از بیماران گرفته می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: