نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی:

کمیسیون مشترک برجام هفته آینده کارش را از سر می‌گیرد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از تصمیم برای وقفه در گفت‌وگوهای برجامی وین به منظور مشورت هیأت‌های کشورهای عضو برجام با پایتخت‌های متبوع خود خبر داد و افزود کمیسیون هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد.
کد خبر: ۱۳۱۱۷۶۴

به گزارش جام جم آنلاین، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در توییتی از تصمیم برای وقفه در گفتگوهای برجامی در وین خبر داد.

وی در توییتی بعد از پایان نشست امروز (سه‌شنبه) کمیسیون مشترک برجام در وین نوشت: امروز نشست کمیسیون مشترک برجام با رضایت پیشرفت حاصل شده در گفت‌وگوها برای احیای توافق هسته‌ای را از نظر گذراند.

این دیپلمات روس افزود: تصمیم بر این شد که وقفه‌ای ایجاد شود تا هیأت‌ها بتوانند با پایتخت‌ها مشورت کنند. کمیسیون مجدداً اوایل هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد.

کمیسیون مشترک برجام هفته آینده کارش را از سر می‌گیرد

نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز در «گرندهتل» وین برگزار شد، دقایقی پیش پایان یافت و قرار شد گفت‌وگوها در هفته آینده ادامه یابد.

در این نشست، روسای هیات‌های مذاکره کننده کشورهای طرف ‌برجام به بحث و بررسی در خصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوهای فنی و پیش‌نویس‌های اولیه متون و نحوه تداوم گفت‌وگوها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، «سید عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی شود، روند کنونی گفت‌وگوها را به رغم دشواری‌ها و چالش‌های موجود رو به جلو ارزیابی کرد.‌

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که روند گفت‌و‌گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی‌های غیرمنطقی برود، گفت‌و‌گوها را متوقف خواهد کرد.

در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم‌ ها و هسته‌ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفت‌وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود. هیأت‌ها پس از مشورت در پایتخت‌های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت‌و‌گوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها