jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۱۴۸۷   ۳۰ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۸

بعد از درخواست ملی‌پوشان و اسکوچیچ

فدراسیون فوتبال به دنبال واکسن کرونا

فدراسیون فوتبال در رایزنی با وزارت ورزش در تلاش است تا زمینه را برای واکسینه کردن ملی‌پوشان فوتبال مهیا کند. اخیرا علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم‌ملی در مصاحبه‌ای اعلام کرد با توجه به اهمیت بازی‌های مرحله مقدماتی جام‌جهانی، بهتر است فدراسیون فوتبال در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، پیش از بازی با سوریه مشخص شد سه بازیکن تیم‌ملی به کرونا مبتلا شده‌اند، این اتفاق باعث شد برنامه‌های دراگان اسکوچیچ کمی به‌هم بریزد. او همان زمان از مسؤولان فدراسیون فوتبال خواست تا در این زمینه اقدام و بازیکنان را واکسینه کنند.

فدراسیون فوتبال هم مکاتبات اولیه را با وزارت ورزش داشته است ولی مشکل اینجاست که اکثر ملی‌پوشان ایران لژیونر هستند و در خارج از کشور بازی می‌کنند.

علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، علیرضا بیرانوند، کاوه رضایی، علی قلی‌زاده، مهدی طارمی، امیر عابدزاده، میلاد و مهرداد محمدی، کریم انصاری‌فرد، اللهیار صیادمنش و... از جمله لژیونرهای تیم‌ملی در کشورهای خارجی مشغول بازی هستند.

اگر قرار باشد دوز اول واکسن به آنها تزریق شود این اتفاق در اردوی کیش می‌افتد. بنابراین دوز دوم را باید بعد از بازی‌های مقدماتی خردادماه در بحرین بزنند. مگر این‌که بتوانند واکسن‌ها را به منامه منتقل کنند تا در اواسط اردوی تیم‌ملی در آن کشور به ملی‌پوشان تزریق شود. مسؤولان فدراسیون پزشکی به فدراسیون فوتبال اعلام کردند زمانی بازیکنان ایمن خواهند بود که دوز دوم را هم زده باشند.

فدراسیون در تلاش است اگر شرایط مهیا شود حداقل بازیکنان داخلی که در تیم‌ملی حضور دارند، واکسینه شوند. ظاهرا در فهرست نهایی اسکوچیچ اکثر بازیکنان لژیونرها هستند و همین مساله باعث شده تا فدراسیون کمی دچار شک و تشویش شود. به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد برنامه واکسینه کردن ملی‌پوشان دقیق و با‌برنامه

 صورت بگیرد.

فدراسیون امیدوار است لژیونرها در باشگاه‌های خود واکسینه شوند ولی فعلا تنها شجاع خلیل‌زاده، علی کریمی و امید ابراهیمی به همراه سردار واکسن زده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر