اختصاص بیش از هزار تخت در بیمارستان‌های مشهد به بیماران کرونایی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

اختصاص بیش از هزار تخت در بیمارستان‌های مشهد به بیماران کرونایی

title
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی در بخش‌های بستری و سرپایی و همچنین فوتی‌ها همچنان ادامه دارد و لازم است که شهروندان بیش از پیش نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند.
کد خبر: ۱۳۱۱۳۰۶

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، دکتر مهدی قلیان در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با کرونای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد کل بستری‌شدگان ناشی از کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی ۱۴۲۴ نفر است که از این تعداد 265 نفر در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

وی تصریح کرد: میانگین بستری جدید مشکوک به کرونا ۱۳۴ درصد و میانگین بستری موجود  ۱۲۴ درصد و افراد تحت مراقبت‌های ویژه نیز ۵۵ درصد نسبت به هفته نخست فروردین افزایش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه میزان مراجعه سرپایی بیماران و یا افراد مشکوک به بیماری  نیز به سه هزار نفر در روز رسیده است تصریح کرد:  با توجه به شیوع موج جدید کرونا، اگر شهروندان علائمی از قبیل حساسیت، سوزش چشم، کوفتگی بدن، سردرد و بیماری گوارشی داشتند، به پزشک و یا مراکز جامع سلامت تست کرونا مراجعه کنند.

دکتر قلیان اظهار کرد: میزان عمل به پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور همچنان پایین و نگران‌کننده بوده و میانگین تخلف رده‌های شغلی ۲،۳،۴ به ۵۱ درصد رسیده است و متاسفانه بیشتر مراکز تجاری و پاساژها نیز از تعطیلی تبعیت نکرده‌اند. 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بزودی بیش از ۳۳ هزار دوز واکسن جدید وارد استان خراسان رضوی می‌شود و تمام گروه سلامت در بخش خصوصی و دولتی واکسیناسیون می‌شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها