شهردار سمنان گفت: در این دوره مدیریت شهری، سمنان شاخص‌های لازم برای کسب نشان ملی در حوزه ورزش همگانی، دوچرخه سواری و آمادگی جسمانی را کسب کرد.
کد خبر: ۱۳۱۱۲۹۷

به گزارش جام جم آنلاین از سمنان، سید محمد ناظم رضوی اظهار کرد: یکی از رمزهای پیشرفت و سلامت جامعه، توجه ویژه به ورزش شهروندان است که همواره مورد توجه دولت‌ها بوده است و شهرداری‌ها نیز در این زمینه ورود کرده‌اند شهرداری‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و … دارای کارکردهای مختلفی هستند و تشکیل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در همین راستا است.

وی توجه ویژه به ورزش شهروندی در این دوره مدیریت شهری را بسیار مهم برشمرد و افزود: در این دوره، شهرداری سمنان اقدامات مناسبی را در زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مناسب ورزش همگانی شامل احداث پیاده‌راه، مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری و همچنین فضاهای مناسب در بوستان‌های شهر برای بازی کودکان، ورزش صبحگاهی و پیاده‌روی شهروندان انجام داده است همچنین احداث ۵۵۰۰ مترمربع مسیر دوچرخه سواری، حدود ۳۰ کیلومتر مسیر ویژه پیاده‌روی و ۲۰۰ مترمربع فضای ویژه بازی کودکان در بوستان‌های شهر از دیگر اقدامات است.

شهردار سمنان با بیان این که سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش شهروندی موجب تقویت حوزه سلامت شهروندان و جوانان می‌شود، تصریح کرد: احداث ۹۳۰۰ مترمربع فضای ورزشی و ۳۲۰۰ مترمربع زمین چمن مصنوعی در  مناطق سه‌گانه شهری، یکی از اقدامات اساسی در توسعه ورزش شهروندی محله‌های مختلف شهر سمنان است.

وی با اشاره به احداث نخستین جاده سلامت باغ راهی کشور به طول ۱۵ کیلومتر در سمنان، افزود: در این دوره از مدیریت شهری، با بازآفرینی هشت باغ راه از باغ راه‌های ورودی شرقی شهر تا استخر باغ فیض و با اتصال حد شرقی و غربی این کوچه‌باغ‌ها، مسیر سلامت باغ راهی پدید آمده است که علاوه بر امکان پیاده‌روی و گذران اوقات فراغت شهروندان، می‌تواند مورد استفاده گردشگران قرار بگیرد.

شهرها در پروژه ملی شهر فعال ایران در پنج بخش شهر دوستدار ورزش، شهر دوستدار تناسب، شهر دوستدار بازی، شهر دوستدار پیاده روی و شهر دوستدار دوچرخه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و سمنان نهمین شهر فعال ایران است که به این پروژه ملی پیوست و در شاخص‌های شهر دوستدار دوچرخه، شهر دوستدار ورزش و شهر دوستدار تناسب و آمادگی جسمانی حائز رتبه شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها