jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۱۲۱۹   ۲۸ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۶

کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به 5 نکته قابل تامل در دور دوم لیگ قهرمانان آسیا 2021 پرداخت.

به گزارش جام جم آنلاین، سایت «کنفدراسیون فوتبال آسیا» خبر داد امروز در گزارشی قبل از آغاز دور دوم لیگ قهرمانان آسیا 2021 به 5 نکته قابل توجه در این مسابقات پرداخت.

تقابل خلیل زاده با پرسپولیس

دو نکته قابل تامل AFC مربوط به تیم های ایرانی بود. اولین نکته قابل توجهی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به آن پرداخته موضوع تقابل شجاع خلیل زاده مدافع الریان با پرسپولیس است.

سایت AFC در از این زمینه نوشت: خلیل زاده برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا 2021 به همراه پرسپولیس نیست و باید در مقابلش بازی کند. او از سال 2017 تا 2020 به عنوان قهرمان پرسپولیس بود و با عملکرد درخشانش موفق شد دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

خلیل زاده در سال 2017 برای اولین بار در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی عربستان برای پرسپولیس گلزنی کرد.

این بازیکن مهره اساسی در ترکیب پرسپولیس بود و نمی توان نقش کلیدی خلیل زاده را در رسیدن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 فراموش کرد.

وقتی پرسپولیس در قطر برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 حاضر شد تنها دو امتیاز داشت.

خلیل زاده در 7 بازی خود رهبر خط دفاع پرسپولیس بود و موفق شد در این بازی ها 2 گل به ثمر برساند.

بعد از این عملکرد درخشان خلیل زاده به همراه پرسپولیس تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2020 در نهایت از این تیم جدا شد و راهی لیگ ستارگان قطر شد.

پرسپولیس بدون خلیل زاده در فینال مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی شکست خورد و قهرمانی را از دست داد.

اکنون خلیل زاده 31 ساله به همراه الریان مقابل تیمی قرار می گیرد که خودش کمک کرد تا پرسپولیس به عنوان یکی از قدرتمندترین تیم های آسیا شناخته شود.

 فولاد می تواند قدرت واقعی اش را ثابت کند

دومین نکته قابل توجه AFC در این مسابقات مربوط به تیم فولاد خوزستان است. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه نوشت: العین امارات در بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا می خواست قدرت سابق خود را برگرداند ولی مقابل رقیب ایرانی اش با نتیجه 4 بر صفر شکست تلخی خورد.

فولاد کار خود را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با رویارویی السد آغاز کرد. شیمبا که در بازی با العین دبل کرده بودف فولاد را در این بازی جلو انداخت ولی در نهایت السد موفق شد گل تساوی را در دقایق پایانی به ثمر برساند.

تیم های گروه چهارم همه با یک امتیاز در دور دوم حضور خواهند داشت و در این رقابت ها فولاد بازی پیش رو خود مقابل الوحدات اردن را فرصتی استثنایی برای خود می داند تا واقعی بودن نمایش های گذشته اش مقابل العین و السد را ثابت کند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها