jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۱۲۱۹   ۲۸ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۶

کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به 5 نکته قابل تامل در دور دوم لیگ قهرمانان آسیا 2021 پرداخت.

به گزارش جام جم آنلاین، سایت «کنفدراسیون فوتبال آسیا» خبر داد امروز در گزارشی قبل از آغاز دور دوم لیگ قهرمانان آسیا 2021 به 5 نکته قابل توجه در این مسابقات پرداخت.

تقابل خلیل زاده با پرسپولیس

دو نکته قابل تامل AFC مربوط به تیم های ایرانی بود. اولین نکته قابل توجهی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به آن پرداخته موضوع تقابل شجاع خلیل زاده مدافع الریان با پرسپولیس است.

سایت AFC در از این زمینه نوشت: خلیل زاده برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا 2021 به همراه پرسپولیس نیست و باید در مقابلش بازی کند. او از سال 2017 تا 2020 به عنوان قهرمان پرسپولیس بود و با عملکرد درخشانش موفق شد دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

خلیل زاده در سال 2017 برای اولین بار در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی عربستان برای پرسپولیس گلزنی کرد.

این بازیکن مهره اساسی در ترکیب پرسپولیس بود و نمی توان نقش کلیدی خلیل زاده را در رسیدن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 فراموش کرد.

وقتی پرسپولیس در قطر برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 حاضر شد تنها دو امتیاز داشت.

خلیل زاده در 7 بازی خود رهبر خط دفاع پرسپولیس بود و موفق شد در این بازی ها 2 گل به ثمر برساند.

بعد از این عملکرد درخشان خلیل زاده به همراه پرسپولیس تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2020 در نهایت از این تیم جدا شد و راهی لیگ ستارگان قطر شد.

پرسپولیس بدون خلیل زاده در فینال مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی شکست خورد و قهرمانی را از دست داد.

اکنون خلیل زاده 31 ساله به همراه الریان مقابل تیمی قرار می گیرد که خودش کمک کرد تا پرسپولیس به عنوان یکی از قدرتمندترین تیم های آسیا شناخته شود.

 فولاد می تواند قدرت واقعی اش را ثابت کند

دومین نکته قابل توجه AFC در این مسابقات مربوط به تیم فولاد خوزستان است. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه نوشت: العین امارات در بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا می خواست قدرت سابق خود را برگرداند ولی مقابل رقیب ایرانی اش با نتیجه 4 بر صفر شکست تلخی خورد.

فولاد کار خود را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با رویارویی السد آغاز کرد. شیمبا که در بازی با العین دبل کرده بودف فولاد را در این بازی جلو انداخت ولی در نهایت السد موفق شد گل تساوی را در دقایق پایانی به ثمر برساند.

تیم های گروه چهارم همه با یک امتیاز در دور دوم حضور خواهند داشت و در این رقابت ها فولاد بازی پیش رو خود مقابل الوحدات اردن را فرصتی استثنایی برای خود می داند تا واقعی بودن نمایش های گذشته اش مقابل العین و السد را ثابت کند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر