رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تعداد داوطلبان ثبت نام شده برای عضویت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و عشایری این استان نسبت به دوره پنجم ۹ درصد افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۳۱۱۱۷۴

به گزارش جام جم آنلاین اصفهان، حیدر قاسمی امروز در جلسه ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران گفت: هفت هزار و ۱۴۱ نفر برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای روستاها و تیره‌های عشایری این استان ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه از مجموع ثبت نام شدگان هزار و ۸۵۷ نفر دارای سابقه عضویت در شوراها هستند، ادامه داد: ۵۷۹ نفر  داوطلب در مجموع زن و ۶ هزار و ۵۶۲ نفر مرد هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهارداشت: هزار و ۷۲۹ نفر از ثبت نام شدگان دارای مدرک تحصیلی دیپلم، ۶۷ نفر حوزوی، ۲۱۶ نفر دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری، هزار و ۱۲۹ نفر لیسانس و ۴۲۱ نفر فوق دیپلم هستند.

وی با بیان اینکه بقیه ثبت نام شدگان مدرک تحصیلی زیردیپلم دارند، خاطرنشان کرد: در روستای زیر هزار و ۵۰۰ نفر که شورای آن‌ها سه نفره است مدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم هم قابل قبول است.

به گفته قاسمی بیشترین تعداد داوطلبان در رده سنی ۳۵ تا ۶۰ سال هستند که ۷۶ نفر بالای ۷۵ سال و ۳۸۳ نفر زیر ۳۰ سال سن دارد.

وی تصریح کرد: مراحل رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای روستا و تیره‌های عشایری در هیات‌های اجرایی بخش‌ها در مراحل نهایی قرار دارد و سپس به هیات‌های نظارت تحویل داده خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان تصریح کرد: وظیفه و رسالت ستاد انتخابات استان‌ها هماهنگی، پشتیبانی، کمک، همراهی امورات در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری است.

وی ادامه داد: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهرها در هیات‌های اجرایی طبق برنامه و تقویم زمان بندی به پایان رسید و اسامی به هیات‌های نظارت تحویل داده شده است.

قاسمی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد انتخابات امروز گفت: فعالیت کمیته اطلاع رسانی در خصوص حضور و مشارکت، پیگیری مباحث قانونی توسط کمیته حقوقی، حضور سه نفر از فرمانداران و بخشداران در جلسات آینده، ورود به وضعیت شهرستان‌ها به لحاظ ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و امکانات تا براساس نقاط قوت و ضعف برنامه ریزی کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها