jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۱۱۰۷   ۲۸ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۴

پس از تخصیص سهیمه ۴۳۷ نفری برای حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو، حال درخواست واکسن کرونا از سوی دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در مسیر رقابت‌های انتخابی جام جهانی مطرح شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، چه ورزشکاران المپیکی که انتخاب شده اند، چه آن هایی که در لیست انتظار هستند و چه آن هایی که در کادر اجرایی قرار دارند بر اساس فهرستی که از طرف کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تایید شده، واکسینه می شوند و این واکسیناسیون ۲ مرحله ای از چندی پیش آغاز شده است.

۲۹۲ نفر در فهرست المپیکی ها قرار دارند که تا کنون ۱۸۵ نفر آن ها مرحله اول واکسن را تزریق کرده اند، در فهرست پارالمپیکی ها نیز ۱۴۵ نفر وجود دارد که ۱۱۵ نفر آن ها واکسینه شده اند و سایر ورزشکاران و کادر اجرایی که تاکنون اقدام به تزریق نکرده اند، باید طی روزهای آینده در این رابطه اقدام کنند. در این رابطه صرفا ورزشکارانی که عازم المپیک می شوند واکسن نخواهند زد، بلکه ورزشکارانی که در شرف برگزاری مسابقات انتخابی المپیک هستند و ورزشکارانی که در تمرینات به عنوان آلترناتیو حضور دارند، در لیست واکسیناسیون ورزشکاران قرار گرفته اند.

واکسن در نظر گزفته شده، مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده که پس از درخواست ارائه شده به منظور واکسیناسیون ورزشکاران و کادر اجرایی به منظور حضور در المپیک و پارالمپیک تعلق گرفته و از نوع «سینوفارم» است.

به تازگی اما، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال درخواست کرده تا در راستای دریافت واکسن کرونا برای ملی پوشان اقدام کند. وی عنوان کرده است که تیم ملی فوتبال، خردادماه برای برپایی اردوی آماده سازی به جزیره کیش می‌رود و خدایی ناکرده اگر یکی از بازیکنان کرونا بگیرد، باید دو هفته قرنطینه شود و عملا چهار بازی انتخابی جام جهانی در بحرین را از دست می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه با قنبرزاده، دبیرکل فدراسیون فوتبال، پزشک تیم ملی و مترجم اسکوچیچ صحبت کرده و به آن ها گفته است: به جای اینکه به فکر اردو در کیش باشند فکری به حال واکسن بازیکنان تیم ملی کنند تا زمانی بازیکنان به اردو می آیند، همه واکسن زده باشند، چراکه تا کنون صرفا بازیکنانی که در قطر بازی می‌کنند و شاید سردار آزمون (روسیه) واکسن زده باشند و هیچ بازیکن دیگری واکسن نزده است، برای بازی با سوریه نیز پنج روز در اتاق‌هایمان قرنطینه بودیم، چون تست کرونای سه بازیکن مثبت شده بود و  حتی غذای ما را بعد از تمرین در اتاق می‌گذاشتند.

در این راستا یک مقام مسئول با اشاره به اینکه اگر درخواست تزریق واکسن کرونا از سوی فدراسیون فوتبال برای ملی پوشان مطرح است، باید آن را به وزارت ورزش ارائه کنند، بیان کرد: در صورت امکان و موافقت با این درخواست بر اساس لیست تایید شده، مکاتبه وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود و همانند واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی، واکسیناسیون تیم ملی فوتبال ایران نیز در دستور کار قرار می گیرد.

پیش از این اعلام شده است که بر اساس لیست ارائه شده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تایید آن ها و طبق کد ملی، ورزشکاران در حال تزریق واکسن هستند و مطابق لیست اعلامی، تایید شده و نیز بر حسب کدملی واکسیناسیون انجام می شود و امکان تزریق، برای افراد متفرقه وجود ندارد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها