بازار سرمایه که امسال را در بهترین شرایط بازدهی آغاز کرددر پایان سال اصلا حال و روز خوبی ندارد

تصمیمات بورسی ۹۹با سرمایه مردم چه کرد؟

مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن درخواست از همه اعضا برای دریافت «کد بورسی» تأکید کرد تا پایان فروردین کد بورسی خود را به سامانه‌ای که به همین منظور در نظر گرفته شد وارد کنند.
کد خبر: ۱۳۱۰۹۵۳

به گزارش جام جم آنلاین مازندران توکلی مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: یکی از مطالبات  همه همکاران فرهنگی این بود که صندوق ذخیره فرهنگیان که با سرمایه همکاران شاغل  و بازنشسته، شرکت‌‎ها، املاک و مستغلاتی خریداری یا در امور مختلفی سرمایه‌گذاری کرده، همه اعضا باید در این سرمایه‌ها سهامدار باشند و باید به اطلاع   همه برسانم که این امر محقق و بخشنامه کتبی به استان‌ها ابلاغ شد.

 

وی همچنین گفت:  همکاران باید ابتدا برای خود کد بورسی بگیرند که یک کد پنج رقمی شامل حرف و عدد است و اعضای صندوق می‌توانند از طریق دفاتر پیشخوان دولت یا کافی‌نت‌ها، کد بورسی خود را تهیه کنند و برای ثبت این کد در سامانه‌ای که برای این منظور است اقدام نمایند.

 

توکلی گفت: آدرس «www.szf.ir» اختصاص به همکاران شاغل و بازنشستگان 95 تا امروز است که کد بورسی و شماره تماس خود را وارد می‌کنند و سامانه «tadbir-atlas.ir saham.» اختصاص به بازنشستگان پیش از سال 95 دارد که وارد این سایت می‌شوند و و ضمن درج اطلاعاتی نظیر سال استخدام، سال بازنشستگی، سال تولد، کد پستی، آدرس منزل و ماهانه سهم‌الشرکتی که پرداخت می‌کردند-یک و دوازده صدم- ، شماره  کد بورسی خود را نیز وارد می‌کنند

 

وی همچنین تأکید کرد همه بازنشستگانی که با صندوق تسویه حساب کردند و حتی بازنشستگانی که در مقطعی عضو صندوق بودند اما بعدها انصراف دادند نیز شامل این بخشنامه می‌شوند.

 

توکلی خطاب به همکاران شاغل نیز اطمینان داد که با دریافت کد بورسی سپرده نقدی آنان در صندوق شامل سهام‌داری بورس نمی‌شود و در هنگام بازنشستگی، سپرده خودشان با سهم دولت و سود برابر قانون برنامه دوم تا ششم پرداخت خواهد شد.

 

مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان مازندران همچنین گفت: بین 88 تا 91 درصد   همکاران استان عضو صندوق هستند و دلیل متغیر بودن این آمار این است که ماهانه هم ورودی جدید داریم و هم خروجی جدید اما درمجموع صندوق ذخیره فرهنگیان استان مازندران از نظر پوشش، رتبه پنجم کشوری را دارد.

 

وی همچنین گفت: 90 درصد همکاران عضو نیز سهم‌الشرکه خود را از یک و دوازده صدم به سه الی پنج  درصد افزایش دادند و امیدواریم این افزایش سهم تا پایان سال 1400 به صددرصد برسد و در سال 1401 هیچ عضوی یک و دوازده صدم پرداختی نداشته باشد.

 

مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان درخصوص پرداخت مطالبات اعضا نیز گفت: بازنشستگان دیماه 99 مطالبات خود را دریافت کردند و مطالبات بازنشستگان بهمن ماه نیز در دست پرداخت است و تا اردیبهشت به حساب اعضا واریز خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها