jamejamonline
بوشهر کد خبر: ۱۳۱۰۸۶۸   ۲۶ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۴

استاندار بوشهر با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی گفت: کارمندانی که محل سکونت آنان خارج از مرکز شهرستان‌های استان بوشهر است از روز شنبه ۲۸ فروردین ورودشان به ادارات ممنوع است.

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر؛  عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست مدیریت درمان کرونا استان بوشهر با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اکنون در وضعیت بحرانی مقابله با بیماری کرونا قرار داریم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تأکید بر همکاری همه مسئولان بیمارستان‌های استان بوشهر برای پذیرش بیماران کرونایی افزود: باید در این بحران همه دست به دست کمک کنند تا مشکلات این حوزه برطرف شود.

وی تصریح کرد: باید از همه امکانات و ظرفیت‌ها در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا استفاده شود چراکه امروز در جنگ مقابله با ویروس کرونا قرار داریم.

گراوند با بیان اینکه در حوزه سلامتی نباید از هیچ کوششی فروگذاری شود افزود: هدف اصلی باید جلوگیری از تولید بیماری باشد که با تشدید محدودیت‌ها و جلوگیری از فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در کلیه شهرستان‌های استان و جلوگیری از تجمعات و هرگونه جشن و مراسم در روزهای آینده ما از ورودی بیمارستان‌ها بکاهیم ولی تا آن زمان و با توجه به سیر صعودی بیماری تمام امکانات استان برای پذیرش بیماران نیازمند به بستری بسیج است و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

استاندار بوشهر با تأکید برافزایش تخت‌های بستری بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی بیان کرد: بیمارستان تأمین اجتماعی بوشهر موظف است ۴۰ تخت به ظرفیت بستری‌های درمانی برای پذیرش بیماران کرونایی بیافزاید.

گراوند با تأکید بر همکاری بیشتر بیمارستان پایگاه هوایی بوشهر برای پذیرش بیماران بستری کرونایی افزود: نیروی هوایی بوشهر باید ۶۰ تخت با تجهیزات کامل به بخش کرونایی اختصاص دهد و درمان این بیماران در اولویت قرار دهد.

وی بابیان اینکه بیمارستان صنعت نفت شهرستان جم و تأمین اجتماعی عسلویه در پذیرش بیماران کرونایی خدمات قابل‌توجهی ارائه می‌کنند تصریح کرد: مرکز درمانی پایگاه دریایی بوشهر در تأمین نیروهای درمانی و پرستار بخش کرونایی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همکاری کند.
استاندار بوشهر، با تأکید بر آماده سازی بیمارستان‌های صحرایی با تجهیزات کامل درمانی افزود: منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و ستاد بحران استان بوشهر موظف هستند ۲ بیمارستان صحرایی برای راه‌اندازی آماده کنند.

گراوند تأمین تجهیزات سردکننده بیمارستان‌های صحرایی و بیمارستان بخش خصوصی از سوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: شیب صعودی بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر سبب افزایش نگرانی‌ها شده و روند خطرناکی برای استان بوشهر رقم زده است.

وی، بابیان اینکه اکنون بالای ۴۰۰ بیمار در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بستری هستند خاطرنشان کرد: همه بیمارستان‌های استان بوشهر موظف هستند با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همکاری کنند تا ۱۰ روز آینده از شرایط بحرانی خارج شویم.

استاندار بوشهر با تأکید بر این نکته که در برابر سلامتی مردم موظف هستیم گفت: باید از همه ظرفیت‌های درمانی و اعمال محدودیت‌ها برای کنترل بیماری کرونا استفاده شود.

گراوند از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در شهر بوشهر خبر داد و تأکید کرد: با توجه به افزایشی شدن شیب بستری‌ها و مبتلایان به کرونا از روز شنبه ۲۸ فروردین به مدت یک هفته ورود کارکنان ادارات غیر ساکن به مرکز شهرستان‌های استان ممنوع است.

استاندار بوشهر بابیان اینکه کلیه ادارات استان بوشهر موظف هستند از ۲۸ فروردین حداکثر با یک‌سوم کارکنان ساکن فعالیت کنند افزود: کلیه جلسات، بازدیدها، مراسم و مأموریت‌های کارکنان به مرکز استان بوشهر و شهرستان‌ها لغو است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
مهارت‌هاي دانشجويان با شركت در دوره‌هاي فني و حرفه‌اي ارتقا مي‌يابد

مهارت‌هاي دانشجويان با شركت در دوره‌هاي فني و حرفه‌اي ارتقا مي‌يابد

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي ديلم گفت: به منظور آماده سازي و تسهيل در ورود جوانان به بازار كار و تصدي مشاغل و كارآفريني ضروري است دانشجويان از بدو ورود به دانشگاه بر اساس رشته هاي تحصيلي، دوره هاي مهارتي را در مراكز آموزش فني و حرفه‌اي و يا كارگاه‌هاي جوار دانشگاهي فراگيرند...

طرح توانمندسازي مهارتي عشاير با همکاری بسیج توسعه می یابد

طرح توانمندسازي مهارتي عشاير با همکاری بسیج توسعه می یابد

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف ارتقاي سطح فرهنگ مهارتي، توليدي، خدمات رساني به خانوارهاي عشايري در زمينه اشتغال پایدار هکاری آموزش فنی و حرفه ای و بیسج عشایر استان بوشهر توسعه می یابد...