jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۶۱۱   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۷

رئیس جمهور آمریکا خواستار برگزاری مسالمت آمیز و آرام اعتراضات علیه قتل یک جوان سیاهپوست در مینیاپولیس به ضرب گلوله یک مامور پلیس شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دوشنبه در واکنش به قتل یک جوان سیاهپوست 20 ساله آمریکایی توسط ماموران پلیس در مینیاپولیس، خواستار برگزاری آرام و مسالمت آمیز اعتراضات شده است.

بر اساس این گزارش، بایدن گفت: تحقیقات درباره این حادثه باید پاسخگویی مقام های پلیس را تضمین کند.
وی در ادامه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید افزود: واقعا یک حادثه غم انگیز رخ داده است ولی تصور می کنم باید صبر کنیم و منتظر نتایج تحقیقات باشیم. می خواهم بار دیگر به طور شفاف اعلام کنم: هیچ توجیهی برای غارت و خشونت وجود ندارد. اعتراضات آرام و مسالمت آمیز قابل درک است.

رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: تحقیقات برای روشن شدن ابعاد مختلف این حادثه لازم و ضروری است.
یک مامور پلیس میناپولیس با شلیک گلوله یک مرد سیاهپوست را در 10 مایلی محلی که جورج فلوید به قتل رسیده بود، کشته است و این اقدام موجب اعتراضات گسترده ای در این شهر شده است.

پلیس میناپولیس برای متفرق کردن معترضان خشمگین، مجبور به استفاده از گاز اشک آور شده است.
هویت این مرد سیاهپوست دانته رایت 20 ساله اعلام شده است. پلیس اعلام کرده است که ماموران پلیس قصد داشتند یک مرد را به خاطر نقض مقررات راهنمایی رانندگی بازداشت کنند ولی او حاضر به تبعیت از دستور پلیس نشده و دوباره سوار خودرویش شده است. یک مامور پلیس به سوی راننده شلیک کرده است.

پس از قتل جورج فلوید توسط یک مامور سفیدپوست، اعتراضات گسترده‌ای علیه رفتارهای نژادپرستانه و خشونت آمیز پلیس آمریکا برگزار شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر