معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان ایلام به انجام‌ واکسیناسیون علیه کرونا بین سالمندان و افراد دارای معلولیت مددجو اشاره کرد و گفت: اواخر سال گذشته تزریق واکسن به ۸۹ نفر از سالمندان و معلولان در این استان انجام شد.
کد خبر: ۱۳۱۰۵۷۹
به گزارش جام جم آنلاین ایلام  به نقل از ایرنا حسین نورعلیوند افزود: این اقدام در چهار مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان و معلولان انجام گرفت.
 
وی ادامه داد: همچنین در طول سال گذشته حدود ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف تامین وسائل کمک توانبخشی مددجویان شامل افراد دارای معلولیت و سالمندان شد.
 
معاون بهزیستی ایلام تاکید کرد: این وسایل شامل مواردی نظیر سمعک، باطری سمعک، عصا، واکر، تخت، تشک مواج، ویلچر و پوشک است.
 
نورعلیوند به اقدام های پیشگیرانه در مراکز این سازمان در پی شیوع کرونا اشاره کرد و یادآور شد: فعالیت هایی نظیر قرنطینه کامل، لغو ملاقات حضوری، ضدعفونی روزانه، بازدید مستمر، کنترل سلامت مددجویان و توزیع اقلام بهداشتی در شش مرکز شبانه روزی سالمندان و معلولان با پوشش ۳۳۲ نفر انجام‌ گرفته است.
 
وی اضافه کرد: پارسال همچنین حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بابت شهریه دانشجویان مددجوی زیر پوشش به تعداد ۲۸۵ نفر پرداخت شده است.
 
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان ایلام به پرداخت یارانه به مراکز بهزیستی اشاره کرد و گفت: سال گذشته بیش از ۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بابت یارانه ۶ مرکز شبانه روزی به تعداد ۳۳۲ مددجو و بیش از سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال یارانه مراکز روزانه به تعداد ۴۵۶ نفر و تعداد ۱۶ مرکز پرداخت شده است.
 
نورعلیوند پرداخت حق پرستاری بابت معلولان نگهداری شده در منزل برای نخستین بار به تعداد ۲۸ نفر به مبلغ حدود ۲۵۰ میلیون ریال را از دیگر اقدام های شاخص این حوزه در سال گذشته عنوان کرد.
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها