سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد؛

بخشودگی جرایم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف

ابوالحسن قورچیان سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد : به‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف سازمان اقدام به بخشودگی جرایم نمود.
کد خبر: ۱۳۱۰۴۸۰

به گزارش جام جم آنلاین البرز؛ قورچیان، کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی ،خدماتی و اصناف اعم از حقیقی یا حقوقی دولتی و غیردولتی که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای لیست بهمن ماه سال 1398 و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام نموده اند مشمول این طرح دانست.
 
وی خاطر نشان کرد: کارفرمايان کارگاه‌های مذکور به‌منظور تعیین تکلیف بدهی‌های که لغایت اسفند ماه 1399 به مرحله قطعیت رسیده است برای برخورداری از تسهیلات مزبور می‌بایست حداکثر لغایت 31‏‏/04‏‏/1400 نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تامین اجتماعی به نشانیes.tamin.ir اقدام نمايند.
 
سرپرست اداره کل اعلام کرد :در صورتی‌که کارفرمایان مشمول تا تاریخ لازم الاجرا  شدن قانون بودجه سال 1400 کل کشور بر مبنای لیست بهمن ماه 1398 نسبت به تعدیل بیمه‌شدگان کارگاه اقدام نموده باشند، پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط بر مبنای لیست بهمن ماه 1398، از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.
 
این مقام مسئول گفت : به منظور مساعدت با آن دسته از کارفرمایانی که با ایفای تعهدات خود نسبت به پرداخت اقساط بدهی‌های تقسیط شده قبلی خود اقدام نموده‌اند، پذیرش چک بانکی و سفته به عنوان وثیقه بلامانع خواهد بود و در خصوص آن دسته از کارفرمایانی که در گذشته علیرغم تقسیط بدهی از پرداخت تمام یا بخشی از آن خودداری نموده‌اند در صورت ارائه درخواست با رعایت ضوابط مربوطه و در اجرای ماده 99 آیین نامه اجرایی ماده 50 قانون تامین اجتماعی اخذ ضمانت نامه بانکی و یا سند ملکی معتبر الزامی می باشد.

ایشان در پایان خاطر نشان کرد : مطالبات اداره کل البرز از کارفرمایان تا پایان سال 1399 بیش از  636 میلیارد تومان بوده که بخشی از این مطالبات جرایم میباشد که در صورت استقبال کارفرمایان از طرح بخشودگی مذکور بخشیده خواهد شد. ضمنا کارگاه‌های ورشکسته، درحال‌تصفیه، منحله و فاقد فعالیت، رانندگان، کارگران ساختمانی (سهم بیمه شده و کارفرما) و همچنین کارگاه‌هایی که بدهی آنان صرفاً شامل جریمه می‌باشد، مشمول این بخشنامه نخواهند بود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها