گفت‌وگو با علی علیپور، ستاره ایرانی تیم ماریتیموی پرتغال که پایش به گلزنی باز شده است

مسوولیتم سنگین‌تر شد

مهدی طارمی و علی علیپور که زمانی تشکیل دهنده زوج خط حمله پرسپولیس بودند، در هفته بیست و ششم لیگ پرتغال برای تیم‌هایشان گلزنی کردند.
کد خبر: ۱۳۱۰۴۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، هفته بیست و ششم لیگ فوتبال پرتغال برای لژیونرهای ایرانی شاغل در این لیگ خوش یُمن بود.

تیم ماریتیمو در روزی که علی علیپور و امیر عابدزاده مهاجم و دروازه بان ایرانی را در ترکیب اصلی داشت موفق شد با یک گل برابر فارنسی به گل برسد.

تک گل این بازی توسط علی علیپور در نیمه نخست به ثمر رسید. علیپور از ابتدای حضورش در تیم ماریتیمو در این فصل موفق به گلزنی نشده بود و با باز کردن دروازه فارنسی، علاوه بر کسب سه امتیاز حیاتی برای تیمش، طلسم ناکامی‌هایش را در پرتغال شکست.

هفته خوش یمن برای مهاجمان سابق پرسپولیس در پرتغال (+عکس)

علیپور در شرایطی به برد تیمش در این روزهای حساس کمک کرد که ساعاتی بعد از او، مهدی طارمی مهاجم تیم پورتو هم توانست برابر توندلا گلزنی کند.

پورتو در هفته بیست و ششم لیگ پرتغال به مصاف توندلا رفت و با دو گل به پیروزی رسید. طارمی که در این مسابقه نیمکت نشین بود، در ۲۰ دقیقه پایانی به میدان رفت و توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

هفته خوش یمن برای مهاجمان سابق پرسپولیس در پرتغال (+عکس)

این گل برای طارمی اهمیت ویژه ای داشت. او در هشت بازی گذشته با لباس پورتو (با احتساب بازی تیم ملی ایران مقابل سوریه ۹ بازی) گلی به ثمر نرسانده بود و طلسم گل نزدن‌هایش طولانی و طولانی‌تر می‌شد. او حالا در لیگ پرتغال ۱۰ گُله شده است و می‌تواند نیم نگاهی هم به کسب عنوان آقای گلی در هشت بازی باقی مانده پرتغال داشته باشد.

علیپور و طارمی زمانی تشکیل دهنده خط حمله تیم پرسپولیس در لیگ ایران بودند و حالا با هم در یک روز، خوشبختی با تیم‌هایشان در پرتغال را تجربه می‌کنند. علیپور در فصل اول حضورش در پرتغال چالش بزرگ‌تری نسبت به طارمی داشت و با زمان اندک بازی کردن در ماریتیمو، در نهایت در هفته بیست و ششم موفق شد نخستین گلش را در این تیم ثبت کند. با این حال روند رو به رشد این مهاجم نشان می‌دهد در صورت حفظ آمادگی و اعتماد بیشتر سرمربی ماریتیمو می‌تواند به تدریج جای خود را در لیگ پرتغال باز کند.

در این هفته از مسابقات لیگ پرتغال نباید از کنار نام امیر عابدزاده دروازه بان ماریتیمو هم عبور کرد. امیر برای دومین هفته متوالی عملکرد درخشانی در ماریتیمو داشت؛ تا جایی که در پایان بازی با فارنسی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.

هفته خوش یمن برای مهاجمان سابق پرسپولیس در پرتغال (+عکس)

او یکی از ارکان اصلی کم گل خوردن ماریتیمو در مسابقاتی بوده که شاید بدون او پذیرای گلهای بیشتری می‌بود.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها