ساماندهی و احیای بافت روستای تاریخی خوئین
رئیس اداره­ میراث فرهنگی ایجرود:

ساماندهی و احیای بافت روستای تاریخی خوئین

title
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از افتتاح نمایشگاه‌ مجازی مرگ در نمک، روایت باستان‌شناسانه از سرزمین پارس به میزبانی موزه معدن و دانشگاه بوخوم آلمان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۰۳۴۵

به‌گزارش جام جم آنلاین زنجان؛ امیر ارجمند  با اعلام این خبر تأکید کرد: در این نمایشگاه مجازی تصاویر و طرح­های گرافیکی از مراحل کشف مردان نمکی، نتایج تحقیقات ایران و آلمان در مورد مردان نمکی پارچه‌ها، لباس‌ها و آثار چرمین، مراحل مرمت اشیاء و مردان نمکی در ایران و آلمان و تصاویر و ویدیوهایی از مراحل فعالیت‌ها و یافته‌های معدن نمک چهرآباد زنجان منتشر می­ شود.

ارجمند افزود: این نمایشگاه‌های مجازی از ۱۸ فروردین رأس ساعت ۱۸: ۳۰ به‌صورت هم‌زمان در ایران و آلمان با سخنرانی پروفسور استفان بروگرهاف رئیس موزه بوخوم آلمان، ایزابل فایفر-پوانسگن وزیر فرهنگ ایالت نوردراین- وستفالن، هانس-اودو موتسِل سفیر آلمان در تهران، باربل برگهوف لوودوپا رئیس هیئت‌امنای موزه معدن بوخوم، پروفسور توماس اشتولنر، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، جبرییل نوکنده رئیس‌کل موزه ملی ایران با حضور مقامات فرهنگی دو کشور آغاز به کارکرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: این نمایشگاه‌ها به‌صورت رایگان و با پیوند مرگ در نمک، روایت باستان‌شناسانه از سرزمین پارس در وبگاه موزه معدن آلمان در بوخوم به آدرس https://tod-im-salz.de در دسترس علاقه‌مندان به مدت یک سال خواهد بود.

او افزود: در این افتتاحیه ویدیویی در حوزه پژوهش، حفاظت و مرمت مردان نمکی توسط ابوالفضل عالی مسئول پروژه مردان نمکی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، شهرزاد امین شیرازی هیئت‌علمی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی_فرهنگی و ساسان سعیدی مسوول گرافیست دانشگاه بوخوم آلمان ارائه شد. این آثار به‌زودی صورت فیزیکی در موزه فرانکفورت به نمایش گذاشته خواهند شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها