jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۲۵۸   ۲۲ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۹:۱۶

یک گروه نظارتی در میانمار خبر داد که بیش از هشتاد معترض به کودتا در این کشور توسط نیروهای امنیتی و با استفاده از سلاح‌های نارنجک‌انداز کشته شدند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی میانمار در ادامه سرکوب تظاهرات علیه کودتای ارتش در این کشور، ۸۲ نفر را در روز جمعه به قتل رساندند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این کشتار که یکی از خونین‌ترین روزهای تظاهرات علیه کودتای ارتش در میانمار از زمان اجرای آن در حدود یک ماه پیش بود، باعث انتقادات شدید و تند کشورهای مختلف از نظامیان کودتاگر شد.

بر این اساس، «انجمن کمک به زندانیان سیاسی» در میانمار روز شنبه طی گزارشی با اعلام این خبر گفت، در ابتدا جزئیات این جنایت مشخص نبود زیرا نیروهای امنیتی، جنازه‌ها را در منطقه‌ای محاصره‌شده، روی هم انباشته کردند.

این گروه با بیان اینکه حمله نظامیان کودتاچی به تظاهرات در منطقه یانگون چندین ساعت طول کشید، توضیح داد که آنها با استفاده از اسلحه‌های نارنجک‌انداز، بیش از هشتاد معترض را به خاک و خون کشیدند.
این در حالی است که ژنرال «مین آنگ هلینگ» سرکرده نظامیان کودتاگر در میانمار پیشتر مدعی شده بود ارتش از جان کسانی که برای دموکراسی و علیه کودتا تظاهرات می‌کنند، محافظت خواهد کرد.
 
ارتش میانمار اول فوریه (۱۳ بهمن) به بهانه تقلب در انتخابات در این کشور، «آنگ سان سوچی» و دیگر مقام‌های ارشد دولت را بازداشت کرد و خود قدرت را در اختیار گرفت. از زمان وقوع کودتای ارتش، مردم میانمار در شهرهای مختلف دست به اعتراض زده و خواستار آزادی مقامات دولت سابق این کشور و کنار رفتن نظامیان هستند.

پیش از این نیز نیروهای امنیتی میانمار بیش از صد نفر از معترضان به کودتا را در یک روز به قتل رساندند.
انجمن کمک به زندانیان سیاسی همچنین خبر داد که از شروع اعتراضات به کودتای میانمار تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر کشته شده‌اند. 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر