jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۰۹۸۷۷   ۱۹ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۱۱

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ضمن تشریح میزان کالاهای اساسی استان تهران در ماه مبارک رمضان گفت: فروش اجباری برخی اقلام در کنار کالاهای اساسی مثلا روغن تخلف است و با مشاهده با واحد صنفی متخلف برخورد می‌شود لذا از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده چنین مواردی با شماره ۱۲۴ بازرسان سازمان صمت را مطلع کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، یداله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به وضعیت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: اقلامی شامل برنج، شکر، روغن نباتی و گوشت قرمز منجمد برای مصارف خانوار را وزارتخانه اعلام کرده است که در سراسر کشور توزیع می‌شود.
وی گفت: حدود ۷ هزار تن برنج وارداتی، ۷ هزار تن شکر و ۷۰۰ تن گوشت قرمز منجمد برای توزیع در استان تهران اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره میزان روغن دربازار عنوان کرد: ۱۸۰ هزار تن روغن در کل کشور توزیع می‌شود که حدود ۳۰ هزار تن مربوط به استان تهران است و توسط شرکت‌های مختلف که برخی در تهران و تعدادی در خارج از استان هستند تولید و توسط شرکت‌های پخش با نظارت شرکت بازرگانی دولتی ایران مستقیماً توزیع می‌شود.

صادقی بیان کرد: بخشی از سهمیه را به شهرستان‌های استان که براساس ضریب جمعیتی در اختیار نماینده هر شهرستان قرار می‌دهیم و با هماهنگی فرماندار و ستاد تنظیم بازار شهرستان در شبکه‌های تعریف شده که شامل صنوف مختلف، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و  شرکت‌های تعاونی است، توزیع می‌کنند و در تهران هم به همین طریق در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

وی درباره وضعیت خرما در ماه مبارک رمضان اعلام کرد: یک هماهنگی با انجمن تولید کنندگان خرما انجام گرفته است که خرما را از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی و به خصوص از طریق شبکه توزیع سازمان تعاون روستایی در اختیار شبکه توزیع قرار دهد علاوه بر آن در میادین میوه و تره بار اعلام آمادگی شده است که جایگاه توزیع خرما برای عرضه مستقیم و بی‌واسطه اختصاص دهند، ضمن اینکه خرما در واقع قیمت گذاری دولتی نشده است و قیمتی که توسط انجمن اعلام، به‌علاوه سودی که خرده فروش اضافه می‌کند قیمت مصرف کننده است.

رئیس سازمان صمت استان تهران درباره نرخ زولبیا و بامیه افزود: نرخی‌ توسط اتاق اصناف، اتحادیه و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان پیشنهاد داده شده است که برای اوایل هفته آینده نهایی و ابلاغ می‌شود.
صادقی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بازرسان ما هم محدود هستند و امکان نظارت بر کل واحدهای صنفی را ندارند از مردم تقاضا می‌کنیم که اگر مشاهده کردند واحدهای صنفی فروش اجباری برخی اقلام را در کنار مثلاً روغن و کالاهای دیگر یا تخلفات دیگری دارند از طریق شماره تماس ۱۲۴ به سامانه گزارش دهند که بلافاصله بازرسان موضوع را برای بررسی در دستور کار خود قرار دهند.
 
وضعیت کالاهای اساسی استان تهران در ماه مبارک رمضان+ جدول
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر