jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۵۸۸   ۱۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۹

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خبر داد

انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی "بیت‌کوین" در بلوار فردوس

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی دستگاه‌های بیت‌کوین در بلوار فردوس و دستگیری‌ هفت نفر در این رابطه خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم؛ سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اعلام خبر انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی "بیت‌کوین" در تهران اظهار کرد: برابر اطلاع واصله،‌ شبکه‌ای از افراد متخصص و تکنیسینهای متبحر تعمیرات و مونتاژ دستگاه‌های بیت‌کوین در کشور و تهران اقدام به تعمیرات، قاچاق دستگاه‌ها و قطعات و لوازم مربوط و بازاریابی و فروش آنها در فضای مجازی توسط اپلیکیشنهای دیوار، بایا و شیپور به صورت غیر مجاز کرده و با دسترسی غیر مجاز به برق شهری موجبات مصرف غیر متعارف را رقم زدند.
 
رئیس‌ پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی لازم، ابتدا محل فعالیت آنها را واقع در بلوار فردوس شناسایی و پس از هماهنگی قضائی از محل، که یک ساختمان مسکونی بود بازدید کردند.
 
وی تصریح کرد: در بازرسی از محل مشخص شد که این افراد با دائر کردن یک باب کارگاه در ساختمان مسکونی نسبت به مونتاژ و تعمیر دستگاه‌های ارز دیجیتال (بیت‌کوین) اقدام کرده و در واحدهای دیگر نیز در حال راه‌اندازی و تست دستگاه‌های استخراج ارز بودند همچنین واحد مسکونی دیگری را تبدیل به انباری مملو از قطعات و دستگاه‌های بیت‌کوین کرده بودند.
 
این مقام انتظامی با بیان اینکه تعداد هفت نفر از متخصصان و تکنیسیهای متبحر در این زمینه فعالیت داشتند، گفت: شیوه بازاریابی آنها به این صورت بوده که با راه‌اندازی آتلیه عکاسی و فیلمبرداری در این رابطه عکسهای باکیفیت تهیه و در فضای مجازی تبلیغ کرده و پاسخگوی سفارش مشتریان بودند همچنین محصول را به آدرس مشتریان ارسال می‌کردند.
 
گودرزی متذکر شد: روز گذشته با تلاش مأموران و با استفاده از اصل غافلگیری و سرعت عمل، این شبکه منهدم و حدود 70 میلیارد ریال انواع قطعات و دستگاه‌های قاچاق از آنها توقیف شده همچنین هفت نفر در این رابطه دستگیر شده و تحقیقات تکمیلی نیز ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها