دبیر ستاد انتخابات استان کرمان گفت :ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا از امروز ۱۶ فروردین ماه آغاز و تا ۲۳ فروردین ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۱۳۰۹۴۷۴
به گزارش جام جم آنلاین کرمان،علیاراسکندری‌نسب دبیر ستاد انتخابات استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به فعال شدن سامانه جامع ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا از ساعت 8 صبح امروز 16 فروردین ماه افزود: نحوه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا همانند شوراهای اسلامی شهرها می باشد.

وی گفت: ثبت‌نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری‌‌ها از ساعت  ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰، از طریق اپلیکیشن موبایلی  و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره v.Keshvar انجام می شود.

اسکندری‌نسب افزود: ثبت‌نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه، دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.irو دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره v.Keshvarو از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره v.Keshvarانجام می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان گفت: ثبت‌نام از داوطلبان به مدت هفت روز تا 23 فروردین ماه ادامه دارد و شوراهای عشایری نیز ثبت نام در همین ایام در مناطق قشلاقی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام وزارت کشور، داوطلبان باید نسبت به اخذ گواهی عدم سوءپیشنیه اقدام کرده باشند، اما آنهایی که موفق به دریافت نشده‌اند،طی هماهنگی صورت گرفته در این ایام نیز می‌توانند نسبت به دریافت گواهی اقدام و به بخشداری‌های تابعه ارائه دهند.
اسکندری‌نسب تصریح کرد:‌انتخابات شهر کرمان به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و صندوق‌های اخذ رای مربوطه نیز فراهم شده و مشکلی در امر برگزاری انتخابات الکترونیکی در شهر کرمان نداریم.

وی تعداد روستاهایی که در سراسر استان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در انها برگزار می‌شود را بالغ بر 2500 روستا اعلام کرد و افزود: با توجه به تجربه‌ای که از انتخابات‌های قبلی و شورای شهر داریم و ثبت‌نام نهایی که باید توسط بخشداری و فرمانداری تایید شود،توصیه می‌شود که داوطلبان ثبت‌نام را به روزها و ساعات پایانی موکول نکرده و هر چه سریعتر مشارکت خود را ثبت کنند، ضمن اینکه استعلام‌ها توسط مراجع چهارگانه در اسرع وقت و زمان مقرر صورت می‌گیرد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها