jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۴۱۱   ۱۶ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۴۸

فرمانده انتظامی پایتخت تشریح کرد

مقابله جدی و قاطع با دلالان و مخلان اقتصادی

فرمانده انتظامی پایتخت: مقابله جدی و قاطع با مخلان اقتصادی، دلالان و دست‌های آلوده‌ای که اخلال در نظام اقتصادی ایجاد می‌کنند می‌تواند در زمینه مانع زدایی و تحقق شعارسال نقش‌آفرینی کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در یادداشتی با تشریح نقش پلیس در تحقق شعار سال نوشته است: «در سال‌های اخیر با توجه به نیاز جامعه، رهبر معظم انقلاب در نامگذاری و اعلام شعار سال، توجه ویژه‌ای به مسایل اقتصادی نشان داده‌اند و مسایل اقتصادی در واقع پایه اصلی شعار‌های چند سال اخیر خود قرار داده‌اند که نشان دهنده توجه ویژه معظم له به این موضوع است.
 
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) امسال را به نام «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کرده اند که نشان می‌دهد در شریط فعلی، مهم‌ترین مسئله کشور مساله اقتصادی است و در بحث اقتصاد هم که دارای وجوه و جنبه‌های مختلفی از جمله صادرات و واردات و ... است تولید، مهمترین مولفه‌ای محسوب می‌شود که می‌تواند موجب شکوفایی و رشد اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف شود.
 
از سوی دیگر با توجه به شعار سال، تولید نیازمند پشتیبانی‌ها و حمایت‌های مختلف و مانع زدایی‌ها و برطرف کردن موانعی است که سد راه تولید شده است که اگر به درستی حمایت و پشتیبانی شود و از سوی دیگر مانع زدایی‌ها و رفع موانع و مشکلات و بوروکراسی‌های اداری زاید و ... همه و همه می‌تواند موجبات تولیدی موفق را فراهم سازد.
واضح است که اگر کشور دارای تولید موفقی باشد برکات و ثمرات بسیاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... به دنبال خواهد داشت و به واسطه این امر شرایط شغلی بسیاری فراهم و مشکل بیکاری مرتفع می‌شود و از سوی دیگر تولید فراورده‌ها و محصولات مرغوب و با کیفیت، تقاضا و صادرات را در پی خواهد داشت که این موضوع ارز آوری و شکوفایی اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت و از نظر و منظر پلیسی هم می‌توان اذعان داشت که شکوفایی اقتصادی می‌تواند در کاهش برخی جرایم از جمله سرقت تاثیر مستقیم داشته باشد.
بدون شک تحقق این موضوع نیازمند همکاری و هم افزایی همه آحاد جامعه است و هر کس باید به اندازه توان و حق و سهم خود نقش آفرینی کند و بالاتر از آن هم دولتمردان در وزارت‌های مختلف از جمله صمت و ... با اقدامات و سیاست‌های حمایتی و پشتیبانی باید شرایطی را فراهم نمایند تا امکان لازم و کافی برای تولید کنندگان ایجاد و تا حد امکان موانع و مسایل دست و پا گیر را کنار بزنند و مسیر تولید را هموار کنند.
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همواره خود را خادم و خدمتگزار مردم شریف و گرانقدرمان می‌داند و همه تلاش و توجه خود را صرف خدمتگزاری به مردم می‌کند و در عرصه‌های مختلف نیز ضمن انجام وظایف ذاتی خود در انجام کمک‌های مومنانه و مقابله همه جانبه با ویروس منحوس کرونا همه تلاش خود را بکار بسته است تا باری از روی دوش مردم بردارد.
از آنجایی که در سایه امنیت و آرامش است که می‌توان به مسایل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... پرداخت، لذا بدون شک در تحقق شعار سال، نیروی انتظامی نقشی کلیدی، مهم و موثر دارد بگونه‌ای که در سایه امنیت و آرامشی که در حوزه انتظامی و ترافیکی در جامعه ساری و جاری و حاکم است تولیدو شکوفایی اقتصادی شکل می‌گیرد و همچنین با مقابله جدی و قاطع با مخلان اقتصادی و دلالان و دست‌های آلوده‌ای که اخلال در نظام اقتصادی ایجاد می‌کنند می‌توان در زمینه مانع زدایی نقش آفرینی کرد.
امسال در راستای تحقق شعار سال نیروی انتظامی با تامین امنیتی با ثبات و پایدار، تلاش خواهد کرد که تولید کنندگان و سرمایه گذران با طمانینه و اطمینان خاطر وارد این کارزار شوند و همچنین با برخورد جدی و قاطع با مخلان اقتصادی و واسطه‌هایی که چوب لای چرخ تولید و شکوفایی اقتصادی کشور می‌گذارند تلاش خواهد کرد که چنین عناصر و موانعی را که اقتصاد کشور را با چالش مواجه کرده اند، به دست قانون بسپارند تا اقتصاد امروز ما که به واسطه ویروس‌های مخربی همچون پولشویی، واسطه‌ها و دلالان به اقتصادی بیمار و ضعیف تبدیل شده است مجدد سلامت خود را به دست خواهد آورد و دوباره شاهد رشد و بلوغ و شکوفایی اقتصادی کشور باشیم».
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر