jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۹۲۱۱   ۱۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۹

دیدار پرسپولیس مقابل پدیده در مشهد تنها یک امتیاز برای هر دو تیم به همراه داشت تا سرخپوشان دو امتیاز حساس و سرنوشت‌ساز را در شروع سال جدید از دست بدهند.

به گزارش جام جم آنلاین، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پدیده مشهد از ساعت ۱۶:۳۰ امروز شنبه در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار شد که با تساوی یک - یک دو تیم به پایان رسید.

امین قاسمی نژاد (۱+۴۵) برای پدیده و میلاد سرلک (۶۹) برای پرسپولیس گلزنی کردند.

شاگردان یحیی گل محمدی در تیم پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کردند. پرسپولیس در دقایق ابتدایی این دیدار سعی بر مالکیت توپ داشت که در این امر نیز موفق بود. بازیکنان خط میانی این تیم با پاس‌های رو به جلوی خود بارها دروازه میلاد فراهانی را در تیم پدیده با خطر مواجه کردند.

نخستین حرکت تیمی شاگردان یحیی را مهدی ترابی در دقیقه ۱۷ آغاز کرد. هافبک پرسپولیس با دریبل و سپس سانتر خود در عرض زمین توپ را به سعید آقایی رساند. او نیز با سانتر بلند خود قصد داشت شهریار مغانلو را صاحب موقعیت گلزنی کند که این موقعیت ثمری نداشت.

در ادامه نیز حملات پرسپولیسی‌ها ادامه داشت. شهریار مغانلو در دقیقه ۲۱ با سانتر امید عالیشاه در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما نتوانست این فرصت را تبدیل به گل کند.

حرکت تیمی پرسپولیس در دقیقه ۳۲ باعث شد کمال کامیابی نیا در محوطه جریمه پدیده صاحب توپ شود. کامیابی نیا مدافع این تیم را دریبل کرد و توپ جلوی پای امید عالیشاه افتاد اما ضربه این بازیکن با بی دقتی به بالای دروازه پدیده رفت.

برای نیمه نخست دو دقیقه زمان تلف شده اعلام شد. بازیکنان پدیده در دقیقه ۱+۴۵ با پاس در عرض علی نعمتی و ضربه سرکش امین قاسمی نژاد موفق شدند گل نخست بازی را به ثمر برسانند و با برتری راهی رختکن شوند.

نیمه دوم با حملات پرتعداد پرسپولیس در یک سوم دفاعی پدیده همراه بود. شاگردان یحیی گل محمدی برای رسیدن به گل تساوی، سانتر از جناحین را در دستور کار قرار دادند.

با این حال دفاع پرتعداد پدیده‌ای ها باعث شد تا توپ به سختی راه به دروازه میلاد فراهانی پیدا کند.

خطوط چندلایه دفاعی تیم میزبان باعث شد تا بازیکنان پرسپولیس با فاصله بیشتری نسبت به همدیگر بازی کند تا بتواند با استفاده از تمام نقاط زمین روی دروازه مشهدی‌ها ایجاد خطر کنند.

حملات پردامنه پرسپولیسی‌ها تا دقیقه ۶۵ راه به جایی نبرد تا یحیی گل محمدی تصمیم به ایجاد تغییر در ترکیب تیمش با ورود احمدنوراللهی و مهدی عبدی به جای کمال کامیابی نیا و احسان پهلوان بگیرد.

تعویض‌های پرسپولیس باعث افزایش حملات این تیم شد تا آنها در دقیقه ۶۹ بالاخره قفل دروازه میلاد فراهانی را با شوت سرکش میلاد سرلک بشکنند.

حملات پرسپولیس پس از این گل نیز ادامه داشت. مهدی ترابی در دقیقه ۷۵ پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و توانست بار دیگر دروازه پدیده را با خطر روبرو کند که ضربه سرکش او را میلاد فراهانی به خوبی دفع کرد.

شهریار مغانلو در دقیقه ۷۹ با میلاد فراهانی تک به تک شد که ضربه او را دروازه بان پدیده گرفت تا توپ برگشتی در اختیار مهدی عبدی در موقعیتی استثنایی قرار بگیرد اما او با تعلل خود باعث شد تا رضا یزدان دوست آن را دفع کرده و گل دوم سرخ‌ها در کمال ناباوری رقم نخورد.

پس از این صحنه، بازیکنان پدیده روی دروازه پرسپولیس ضدحمله زدند تا امین قاسمی نژاد در حالی که می‌توانست احمد الجبوری را صاحب توپ کند به سمت دروازه حامد لک شوت زد که با دفع مدافعان این تیم به بیرون رفت.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس چند بار صاحب موقعیت‌های گلزنی شدند اما نتوانستند هیچیک را تبدیل به گل کنند تا این تیم تنها با یک امتیاز از مشهد به تهران بازگردد.

پرسپولیس با تساوی در بازی امروز به امتیاز ۳۸ رسید تا موقتاً در صدر جدول قرار بگیرد. پدیده نیز ۲۴ امتیازی شد تا در رده دهم جدول قرار بگیرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها