مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر:

بوستان‌های جنگلی غرب مازندران روز طبیعت باز است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر از باز بودن بوستان های جنگلی این منطقه با نظارت فرمانداران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز طبیعت خبر داد.
کد خبر: ۱۳۰۸۹۵۸

به گزارش جام جم آنلاین عبدالرضا سنگاری افزود:  تصمیم باز بودن این اماکن بر روی گردشگران و شهروندان بومی روز گذشته طی نشستی که با حضور استاندار مازندران و فرمانداران اتخاذ و تاکید شد که عوامل اجرایی مانند بخشداران ، فرمانداران و نیز نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در این اماکن نظارت کنند.

 

وی یکی از مصوبات نشست را بستن مسیرهای آفرود منتهی به عرصه های جنگلی برشمرد و گفت : به همین خاطر از روز گذشته با همکاری نیروهای مردمی و یگان حفاظت تمامی این مسیرها که مکان های حساسیت زا و پرتجمع طبیعت گردان و مسافران است ، مسدود شده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی منطقه نوشهر افزود : برای روز طبیعت هم به حدود ۶۰۰ نیروی حفاظتی ماموریت داده شده که علاوه بر صیانت از بوستان ها و عرصه های طبیعی ، از خطر آتش سوزی بر اثر بی احتیاطی مسافران و طبیعت گردها جلوگیری کنند و بروشورهایی هم به منظور آگاهی مردم در رعایت نکات ایمنی و حفاظت از محیط زیست تهیه شده که توزیع می شود.

 

این مسئول به مسافران و گردشگران توصیه کرد: درصورت مشاهده هرگونه آثار آتش سوزی در عرصه های جنگلی مراتب را به شماره های  ۱۳۹ یا ۱۵۰۴ مربوط به امداد جنگل منابع طبییعی اطلاع دهند.

 

وی بر لزوم حفظ عرصه های جنگلی و مرتعی در روز طبیعت تاکید کرد و گفت : مسافران و گردشگران قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.   

        

بوستان های جنگلی غرب مازندران در روز طبیعت سال گذشته به خاطر اوج شیوع ویروس کرونا طبق مصوبه ستاد استانی مقابله به کرونا تعطیل بود اما تا پیش از شیوع کرونا ، هر ساله از ۲۵ اسفند ماه تا پایان ایام نوروز دستکم یک میلیون مسافر و گردشگر از بوستان های جنگلی غرب مازندران دیدن می کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها