jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۸۵۸۵   ۰۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۰:۴۳

از وجود میخ در جمجمه تا بیمار سمی!

آشنایی با عجیب‌ترین مشکلات بیماران

در گوشه و کنار دنیا بیمارانی وجود دارند که با مشکلاتی عجیب به پزشکان مراجعه می‌کنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین، شاید شما هم داستان‌های زیادی درباره مراجعه بیمارانی با مشکلات عجیب و غریب به پزشکان شنیده باشید. در این مطلب به عجیب‌ترین مشکلات بیماران در مراجعه به پزشکان می‌پردازیم:

۱- وجود میخ در جمجمه

یک مرد در ایالت کلرادو با مراجعه به پزشک از دندان درد و تاری دید خود شکایت کرد. پزشک پس از معاینه فرد نتوانست به دلیل این مشکل پی ببرد. با این حال، عکس از جمجمه این مرد نشان داد وی در زمان کار با تفنگ میخکوب بدون آنکه بفهمد یک میخ را به جمجمه خود شلیک کرده است. همین موضوع باعث ایجاد مشکلات بینایی در فرد شده بود.

۲- دزدیدن اعضای بدن

شاید یکی از عجیب‌ترین موارد بیماران مراجعه کننده به پزشک مربوط به کالین برنز باشد. وی زمانی که در اتاق عمل چشمان خود را گشود، دید که پزشکان در حال جداسازی اندام وی و پیوند آن به فرد دیگر هستند. پزشکان به اشتباه تشخیص داده بودند که وی به مرگ مغزی دچار شده است و تلاش داشتند اندام‌های وی را به دیگر بیماران نیازمند پیوند بزنند.

۳- بیمار سمی

گلوریا رامیرز، یک بیمار سرطانی در سال ۱۹۹۴ به بیمارستان مراجعه کرد. پرستاران زمانی که در حال انجام آزمایش خون وی بودند به بوی عجیبی در خون این بیمار پی بردند.

این زن به دلیل وخامت حالش جان سپرد، اما ۲۳ نفر از افراد نزدیک وی در بیمارستان که بوی عجیب خون وی را استشمام کرده بودند دچار مسمومیت شدند.

۴- خوردن آهن ربا

یک کودک ۸ ساله در سال ۲۰۰۸ اقدام به خوردن ۳۰ آهن ربا و توپ آهنی به دلیل شباهت آن‌ها با شکلات کرد. پزشکان پس از عمل جراحی موفق به خارج کردن این قطعات از شکم این کودک شدند. با این حال، این قطعات باعث وقوع چندین پارگی شدید در دستگاه گوارش وی شده بود.

۵- ماندن نوزاد در شکم مادر

در سال ۱۹۹۹ پزشکان هندی به مورد بسیار عجیبی برخورد کردند. یک زن کشاورز هندی یکی از نوزادان خود در دوره بارداری را به مدت ۳۶ سال در رحم خود نگه داشته بود.

پزشکان در ابتدا تصور می‌کردند شکم این زن به دلیل وجود تومور بزرگ شده است، اما عکس از شکم این زن نشان داد که این تومور حاوی دست و پا و دیگر اجزای یک انسان است.

این زن به دلیل آنکه در زمان بارداری به پزشک مراجعه نکرده و در خانه وضع حمل کرده بود، پی به وجود نوزاد دوم نبرده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر