jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۸۵۸۲   ۰۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۹:۴۷

وزارت کشور یمن از ناکام گذاشتن صدها توطئه تروریستی ائتلاف متجاوز تحت امر عربستان که به دست گروه‌ های تروریستی چون القاعده و داعش اجرا می شد پرده برداشت.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، وزارت کشور در دولت صنعاء تصریح کرد: ائتلاف سعودی گروه‌های تروریستی چون القاعده و داعش را سوق داده تا بمب‌هایی را در مکان‌های عمومی و نهادهای خدمات رسانی و مسیرها کار بگذارند.

این وزارت خانه تاکید کرد: تمامی توطئه‌ های ائتلاف متجاوز ناکام گذاشته شد و ما توانستیم امنیت و ثباتی را که یمن از دهه‌ها قبل شاهد آن نبود، برقرار سازیم.

وزارت کشور یمن اعلام کرد: ما ۳۰۲ طرح تروریستی خرابکارانه را که ائتلاف متجاوز برای اجرای آن مزدوران و گروهک‌های جنایتکار خود را در تعدادی از استان‌ها سوق داد، ناکام گذاشتیم.

در بیانیه وزارت کشور یمن آمده است: ۹۷۰۹ نیروی جنایتکار وابسته به ائتلاف متجاوز شناسایی شدند و این تعداد شامل عناصر وابسته به القاعده و داعش است که دستوراتی را از جانب کشورهای متجاوز دریافت کردند، همچنین عناصر آنها اقدام به ترورها و کارگذاشتن بمب‌ها و اقدامات دیگر کرد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر