title
موزه جامع هرمز شناسی با بیش از ۱۰۵ اثر تاریخی در جزیره هرمز بصورت موقت آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۱۳۰۸۵۳۹

به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان ،معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: موزه جامع هرمز شناسی با بیش از ۱۰۵ اثر تاریخی در جزیره هرمز بصورت موقت آغاز به کار کرد.

عباس نوروزی صبح امروز در جمع خبرنگاران، افزود:در موزه جزیره هرمز بیش از ۱۰۵ شی تاریخی برای بازدید علاقمندان بطور موقت و تا پایان تعطیلات نوروز برای بازدید به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه در این موزه علاوه بر اینکه  نقشه‌های تاریخی خلیج فارس نگهداری می‌شود، اظهار کرد: بخش کانی شناسی هم با ۸۰ نوع کانی مختلف برای آشنایی علاقه‌مندان با طبعیت و جغرافیای این جزیره مهم خلیج فارس دایر است.

نوروزی با اشاره به اینکه برای پاس داشت ۳۸ شهید جزیره هرمز نیز غرفه‌ای با تصاویر و آثار باقی مانده از شهداء به در معرض دید عموم است، اضافه کرد: بخش‌های مردم شناسی و دریانوردی هم از دیگر بخش‌های موزه هرمز شناسی است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هرمزگان عنوان کرد: بهای بلیت موزه برای علاقه‌مندان غیر بومی، ۷ هزار تومان، برای بومی‌ها ۲ هزار تومان و برای گردشگران خارجی ۲۵ هزار تومان است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها