jamejamonline
همدان کد خبر: ۱۳۰۸۳۰۲   ۰۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۴:۵۳

مشاور شهردار همدان از آماده شدن و راه‌اندازی مرکز پایش و مانیتورینگ اداره حراست شهرداری همدان خبر داد و گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه ایجاد شفافیت بیشتر در خدمات ارائه‌شده به شهروندان و نظارت روز‌افزون بر فعالیت‌ها در شهرداری همدان با بهره‌مندی از فناوری نوین است.

title

جام جم آنلاین همدان؛ حسین مردانی با یاد‌آوری این‌که اقدام ارزنده در شهرداری همدان با قدر‌دانی مدیر حراست و مشاور سازمان شهرداری‌های وزارت کشور نیز همراه بوده است،  افزود: از دیگر اهداف اجرای این طرح  اجرای کنترل، تجزیه، تحلیل و رصد فرایند داده‌ها در فرآیندهای مکانیزه، کنترل و صحت سنجی اطلاعات ذخیره‌شده در پایگاه‌ داده شهرداری ستاد، پایش تصویری محیط‌های فیزیکی شهرداری اقدام پیشگیرانه و سالم‌سازی محیط اداری و تردد خودروهای عمومی در شهر است.

 مدیر سیستم یکپارچه شهرسازی و نوسازی شهرداری همدان در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اقدامات پیشگیرانه باهدف اصلاح فرآیندها و ساختار سازی در بدنه شهرداری و با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات، ادامه داد: این هدف با بهره‌مندی از کارایی و توان فنی سازمان‌های تخصصی شهرداری همدان ازجمله سازمان فناوری اطلاعات مسیر شده است.

مدیر اداره حراست شهرداری همدان، افزود: صحت‌سنجی پرونده‌های شهرداری منطقه یک با اسکن و ایجاد بایگانی الکترونیک بیش از 53 هزار پرونده و 3 میلیون برگ سند از دیگر برنامه‌های اجراشده برای تحقق ایجاد سامانه یکپارچه‌سازی و پالایش اسناد بوده است. دستگاهی شدن امور در تسریع اجرای فرآیندهای اداری به‌خصوص اخذ پروانه ساختمانی اهمیت دارد و این فرایند نقش مؤثری در پیشگیری از وقوع هر سوءاستفاده و جعل سند در شهرداری دارد.

وی افزود: نخستین بار کارشناسان آی تی حراست شهرداری همدان موفق به راه‌اندازی سامانه صدور مجوز الکترونیکی و مکان محور تعمیرات جزئی، اساسی و باغ‌ها نیز شده‌اند با  طی شدن فر‌ایند‌ آزمونه آن به‌زودی توسط اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری (پلیس ساختمان) همدان بهره‌برداری خواهد شد. همچنین باهدف تأمین حفظ روزافزون حقوق بیت‌المال، بهینه‌سازی امکانات، پیشگیری از اعمال‌نفوذها، ایجاد شفافیت و صرفه‌جویی دستگاهی کردن فرآیند خرید گل و گیاه، تهیه و توزیع آسفالت در دستور کار است.

مشاور شهردار همدان گفت: حراست شهرداری همدان در سال ۹۹ به‌عنوان حراست برتر استان معرفی‌شده است. شماره پیامک ۳۰۰۰۱۴۵۸  نیز برای ارتباط با شهروندان پیش‌بینی‌شده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: