jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۸۲۹۵   ۰۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۹

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد؛

کشف ۱۲۷۱ مورد تخلف صید و شکار در استان تهران طی سال ۹۹

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تشریح آمار تخلفات و کشفیات در سطح مناطق چهارگانه استان تهران طی سال ۹۹ از برنامه‌های سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، فرهاد زندی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به لزوم برخورداری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از آموزش‌های تخصصی به‌خصوص در زمینه اطفای حریق گفت: آموزش اطفای حریق، خرید و افزایش تجهیزات اطفای حریق به‌ منظور عملکرد بهتر در زمان آتش‌ سوزی از برنامه‌هایی است که برای سال ۱۴۰۰ ‌پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: با آموزش نیروها و افزایش تجهیزات اطفای حریق می‌توانیم درصورت وقوع آتش‌ سوزی‌ های احتمالی در مناطق چهارگانه به‌موقع وارد عمل شویم تا آسیب کمتری به این مناطق وارد شود و با برنامه‌ریزی صحیح از وقوع برخی آتش‌ سوزی‌ ها ‌پیشگیری کنیم. نیروهای ما در زمینه اطفای حریق آموزش‌هایی دیده‌اند و این برنامه‌های آموزشی ادامه خواهد داشت همچنین با نهادهای فعال در زمینه اطفای حریق تفاهمنامه‌هایی امضا کرده‌ایم تا با همکاری بتوانیم آتش‌ سوزی‌های احتمالی را به‌خوبی مدیریت کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به لزوم جذب نیروی محیط‌بان در مناطق چهارگانه استان تهران اظهار کرد: اگر قانون و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زمینه را مهیا و اعتبارات مالی لازم فراهم شود، در سال ۱۴۰۰ اقدام به جذب نیرو، آموزش آن‌ها و اضافه کردن نیروی سرباز به ‌پاسگاه‌های محیط‌بانی که با کمبود نیرو مواجه هستند، خواهیم کرد.

زندی درباره آمار تخلفات و کشفیات سال ۹۹ اظهار کرد: ۲۵۲ متخلف در سطح مناطق چهارگانه استان تهران دستگیر شده‌اند که از این تعداد در مجموع ۱۱۸ قبضه سلاح کشف و ادوات و وسایل مربوطه کشف و توقیف شد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۲۷۱ مورد جرایم شکار و صید غیرمجاز آبزیان، ‌پرندگان و ‌پستانداران کشف شد که از این موارد شامل ۲۳ مورد شکار ‌پستانداران، ۵۲ مورد شکار ‌پرندگان و ۱۱۹۶ مورد صید آبزیان بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه ۲۰۱ تخلف طی سال ۹۹ در سطح مناطق چهارگانه استان تهران اتفاق افتاد، گفت: ضرر و زیان وارد شده ناشی از این تخلفات که متخلفان موظف به ‌پرداخت آن هستند، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

زندی در ‌پایان اظهارکرد: در سال ۹۹ مردم ۷۶ مورد جوجه و ‌پرنده شکاری آسیب دیده که نیاز به تیمار و رها سازی داشتند را تحویل دادند که به مرکز بازپروری حیات وحش ‌پردیسان منتقل شدند تا اقدامات درمانی روی آن‌ها انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر