مقاومت میکروب های بدن انسان در برابر برخی آنتی بیوتیک ها می تواند موجب مرگ شود و حالا محققان علت این مقاومت موفق را کشف کرده اند.
کد خبر: ۱۳۰۸۱۲۴

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پاتوژن های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها که در بدن انسان وجود دارند از ده سال قبل به طور مرموزی در محیط های بیمارستانی گسترش یافته اند و بسیاری از داروهای آنتی بیوتیک را بی اثر کرده اند.

بررسی های دانشمندان هندی نشان می دهد تداوم گرمایش زمین موجب شکل گیری عفونت های قارچی و پاتوژن هایی شده که آنتی بیوتیک های فعلی توان مقابله با آنها و نابودیشان را ندارند. یکی از اولین انواع این پاتوژن ها در بیمارستانی در توکیو شناسایی شد که در برابر اکثر آنتی بیوتیک ها مقاوم بود و Candida auris نام گرفت.

کشف «Candida auris» در محیط های طبیعی برای اولین بار نشان می دهد که تخریب کره زمین توسط انسان و گرم تر شدن آن زمینه مساعدی را برای رشد پاتوژن یادشده در قالب قارچ های عفونی به وجود آورده است.

«Candida auris» در محیط های گرم و شور به خوبی رشد می کند و لذا در محیط های مرطوب ساحلی که به علت گرمایش زمین گرم تر هم شده اند به سرعت تکثیر می شود. بنابراین تداوم روند فعلی گرم شدن کره زمین موجب افزایش این پاتوژن مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها در نقاط مختلف زمین خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها