دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران :

مصرف مواد مخدر باعث مرگ 58 نفر در مازندران شد

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه مازندران تنها استان بدون اردوگاه ترک اعتیاد است ایجاد آن را در خطه از شما کشور مطالبه جدی عنوان کرد.
کد خبر: ۱۳۰۷۴۱۵

به گزارش جام جم آنلاین مازندران، سردار مرتضی میرزایی عصر شنبه در نشست خبری با بیان اینکه برخورد با معتادان متهاجر و پاکسازی محیط شهری جزء برنامه‌ های سال جاری بوده است، اظهار کرد: به رغم شیوع کرونا و محدودیت‌ های فراوان در بخش نگهداری و دستگیری، با تلاش همکاران انتظامی، اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.

وی برخورد با خرده فروشان مواد مخدر را از دیگر برنامه های ناجا عنوان کرد و افزود: مکان هایی که خرده فروشی مواد مخدر صورت می گرفت توسط نیروی انتظامی شناسایی شد و با هماهنگی دستگاه قضایی اقدامات خوبی انجام شد.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: در بحث با وارد کنندگان و قاچاقچیان عمده استان نیز اقداماتی خوبی انجام شد که حاصل تلاش همکاران ما در نیروی انتظامی بوده است.

وی ضمن قدردانی از سپاه، بسیج و اطلاعات خواستار همکاری دیگر دستگاه های استان در این حوزه شد.

میرزایی درباره برخورد با توزیع کنندگان مواد محترقه توضیح داد : برخورد با فروشندگان مواد محترقه از یکماه پیش در استان شروع شده است و تلاش داریم از وقوع هرگونه حادثه‌ای در استان پیشگیری کنیم.

وی به کاهش سن مصرف اعتیاد در کشور و دنیا اشاره کرد و گفت: موضوع مواد مخدر یک معضل جهانی و جزء جرایم سازمان یافته با گردش مالی بسیار بالا است و در دنیا هر روز شاهد تقاضای بیشتر مصرف مواد مخدر هستیم.

فرمانده انتظامی مازندران از کشف 5 تن 64 کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش داشته که از این میزان 59 درصد تریاک بوده است.

وی افزود: میزان دستگیری‌ها در حوزه مواد مخدر22 درصد کاهش داشته و این نشان می‌دهد دستگیری ها با هدف وبرنامه صورت گرفته است.

میرزایی به پاکسازی محلات آلوده استان اشاره کرد و اعلام کرد تاکنون 824 طرح در مناطق آلوده اجرا شده است.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: اگر چه شیوع ویروس کرونا مدارس را تعطیل کرد اما برغم تعطیل بودن مدارس 19 مورد عملیات برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر در اطراف مراکز فرهنگی و مدارس شده است.

وی طرح ارتقای امنیت اجتماعی را شمار فعالیت های مهم ناجا برشمرد و افزود: این طرح در 90 مرحله با هدف پیشگیری از وقوع و توزیع مواد مخدر در استان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: 594 مورد عملیات برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر انجام شده است.

میرزایی به 650 مرحله کشف مواد مخدر با سگ های مواد یاب و 21 مورد برخورد با باندهای مواد مخدر در استان اشاره کرد و از رشد 20 درصدی تشکیل پرونده برای قاچاق چیان اصلی در مازندران خبر داد.

وی با بیان اینکه برخورد با خرده فروشان در دستور کار کلانتری ها قرار گرفته است از رشد 54 درشدی این کشفیات توسط کلانتری ها خبر و افزود: امسال نسبت به مشابه سال قبل 21 درصد در عملیات بزرگ و برجسته رشد داشته ایم.

میرزایی با اعلام اینکه امسال 65 باند مواد مخدر در استان شناسایی و متلاشی شد، گفت: هیچگونه باند سازمان یافته در استان مازندران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مازندران تنها استان بدون اردوگاه ترک اعتیاد است بر ضرورت راه اندازی این اردوگاه در این خطه از شمال کشور تاکید کرد.

فرمانده انتظامی مازندران یادآور شد: این در حالی است که مازندران فضا برای ساخت این اردوگاه را دارد.

وی به برنامه های 1400 نیروی انتظامی اشاره و آموزش همگانی در راستای شناخت مضرات مواد مخدر با حضور کارشناسان مجرب را از برنامه های سال آتی برشمرد و گفت:

برگزاری نمایشگاه در سطح استان و پیگیری برای احداث اردوگاه در مازندران را از دیگر برنامه های ناجا برشمرد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: بنا داریم با شناسایی و پاکسازی مناطق آلوده کیوسک ثابت و دائم ناجا را در آن مکان مستقر کرده و بطور مستمر منطقه مورد نظر را رصد کنیم.

سردار میرزایی تجهیز پلیس مازندران به امکانات نوین از جمله سگ های مواد یاب در جهت مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر را از دیگر برنامه های نیروی انتظامی در سال 1400 عنوان کرد.

وی افزود: شناسایی و برخورد با قاچاقچیان عمده و ضربه به بنیه مالی آنها و شناسایی محورهای آلوده در استان از دیگر برنامه های ناجا در سال آینده است.

میرزایی، پاکسازی محبط های شهری از معتادین متجاهر را از دیگر برنامه های ناجا برای 1400 برشمرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها